16. 05. 2017

Rosťa Dragoun: "Ještě budeme bojovat!"

Boj o bronz jsme nezačali dobře, přesto Rostislav Dragoun ještě víru neztrácí.

Boj o bronz jsme nezačali dobře, přesto Rostislav Dragoun ještě víru neztrácí. "Dragi" přispěl v úterý opavskému týmu 7 body, jedním doskokem a jednou asistencí. Po zápase se se mnou ochotně podělil o své postřehy.

Dragi, dneska to nevyšlo. Co bys k tomu zápasu řekl?
Celý zápas byl jako všechny v play-off. Bylo to hlavně o bojovnosti. My jsme na ně ztráceli v doskocích, ani nevím jak dopadly (pozn.: 28 - 41), měli jsme na začátku hodně ztrát a všechny sporné balóny měli oni. A o tom byl celý zápas.

Dneska ztráty, nešly trojky, hlavně v první půli nešlo nic.
Máte pravdu, první poločas byl strašný. Nemohli jsme se opřít o naši velkou zbraň, kterou jsou trojky. Prostě to nepadalo. 

Abych pravdu řekl, tolik zablokovaných trojek už jsem dlouho neviděl.
Nevím, co k tomu říci. Je to jenom o tom, jak se člověk uvolní a když na něj letí protihráč, tak by střílet neměl. Ale zase máme od trenéra příkaz nepřecházet pozice a střílet. A Američani jsou hodně dynamičtí a blokovali jenom oni.

I přes nepříznivý stav diváci povzbuzovali celý zápas.
Diváci v Opavě jsou skvělí, musíme jim hodně poděkovat za celou sezónu. Nespočet zápasů jsme vyhráli hlavně kvůli nim, když nás k těm výhrám doslova dotlačili. Takže divákům opravdu obrovské díky!

Buďme realisté, bronz asi nevyjde, ale s celou sezónou můžete být spokojeni, co říkáš?
Já bych ten bronz ještě nepohřbíval, určitě budeme bojovat. Je to sice o 21 bodů, ale stát se může cokoliv a kdyby to třetí místo vyšlo, tak budeme určitě spokojeni. S tím čtvrtým už by to bylo horší.

Čeká poslední zápas, pak ještě nějaké tréninky a poté už volno, kdy se dáte dohromady. Jak moc chybí třeba Martin Gniadek?
Martin chybí už dlouho, jeho doskoky a body nejsou a je to hodně znát.

Díky moc za rozhovor, týmu i osobně tobě poděkování za celou sezónu a hodně štěstí všem v Pardubicích!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.