29. 01. 2020

Rosťa Dragoun: "Martin Gniadek hodně chyběl"

Poslední zápas základní části KNBL 2019/20 jsem probral s Rosťou Dragounem

Poslední zápas základní části KNBL 2019/20 jsem probral s Rosťou Dragounem. Dragi přispěl k výhře nad Olomouckem 6 body, 6 doskoky, 1 asistencí a jedním ziskem, ale hlavně nepříliš oceňovanou černou prací v obraně, i když s ní sám osobně moc spokojen nebyl.

Dragi, gratulace týmu i tobě osobně k výhře. Dnes to byla tvrdá šichta, hlavně ve druhé polovině.
Děkuji za gratulaci. My jsme se ve druhém poločase nechali trochu ukolébat tím, že jsme v půli vedli o dvacet. Moc jsme se nazapojovali do hry, trochu jsme doufali, že se to uhraje samo. Olomoucko se ale nevzdalo, takže jsme to trochu zdramatizovali, ale výhra se nakonec podařila.

Vy jste měli v první půli úžasnou úspěšnost trojek, tuším 18/11, ale i to se ve druhé půli trochu zadrhlo.
Je to tak. V prvním poločase jsme byli v laufu, po pauze nám to tolik nepadalo. Musel jsme chodit víc dovnitř, což nám není moc vlastní. Luděk Jurečka nás ale svými trojkami podržel a náskok jsme udrželi.

Ty jsi dneska opravdu dřel, dal jsi i důležitou trojku. Jak svůj výkon hodnotíš?
Dneska jsem byl v roli obránce, což jsem vlastně vždycky. Měl jsem na starosti Morgana, takže se svým výkonem moc spokojený být nemohu. Ale poprali jsme se a jako tým jsme to dotáhli do vítězného konce.

Jak moc týmu chyběl nemocný Martin Gniadek?
Pod košem nám hodně chyběl. Je to náš nejvyšší hráč a my měli podkošového pouze Vaška Bujnocha. Bylo to hodně poznat, Vašek neměl v podstatě alternativu na střídání.

Do nadstavby jdete z druhého místa, to je asi velký úspěch, co říkáš?
Úspěch to určitě je, před sezónou to asi čekal málokdo. Před vánocemi jsme měli fazónu, pak se nám na to moc nedařilo navázat. Ale každé vítězství se počítá, držíme se pořád na druhém místě, takže si myslím, že můžeme být spokojeni.

A jak bys dnes zhodnotil diváky?
Diváci byli jako vždy skvělí a byli opravdu tím šestým hráčem na hřišti.

Teď vás čeká znovu cesta do Ústí. Jak to vidíš tam?
Nikdy nikam nejedem prohrát, vždy chceme vyhrát. Program teď bude náročný, takže se s tím musíme poprat hlavně psychicky. Uvidíme, jak si to nastavíme v hlavách.

A jak náročné bude po nedělním zápase hrát hned v pondělí čtvrtfinále AAC s Děčínem?
S Děčínem je těžký každý zápas, natož den po těžkém ligovém utkání. Je to ale tak dané, tak se s tím musíme porvat. Bude to o fyzičce, ale jak už jsem říkal, hodně důležité bude, jak si to nastavíme v hlavách.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do následujícího náročného programu! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.