14. 07. 2018

Rosťa Dragoun v "repre U24"

Mladí čeští basketbalisté pod hlavičkou výběru do 24 let vyráží na mezinárodní turnaj do Číny.

Mladí čeští basketbalisté pod hlavičkou výběru do 24 let vyráží na mezinárodní turnaj do Číny.

Tam se v období 17. - 22. července postupně střetnou s celky Nigérie, Německa a domácí Číny. Posledním zápasem pak bude boj o umístění s jedním z celků druhé skupiny, kterou tvoří USA, Írán, Austrálie a Polsko. V týmu, který vede trenér Miroslav Marko, jsou s výjimkou pětadvacetiletého Michala Mareše z USK Praha jen hráči, kteří ještě nedosáhli 24 let. 

Ve výběru je i opavský rozehrávač Rosťa Dragoun, kterého na tomto postu doplní Viktor Půlpán (Pardubice) a Ondřej Sehnal (USK Praha). Nejvíce hráčů, celkem 5, je v našem celku z USK Praha, jsou zde i tři basketbalisté, kteří působili v NCAA v USA, ale vracejí se do Evropy - Matěj Svoboda, Jan Švandrlík a Jakub Jokl. 

"Ta myšlenka vzešla z ČBF od Michala Ježdíka a pana Ginzburga, kteří chtěli mít rezervoár nových hráčů. Po konzultaci mezi Nenem a mnou jsme se rozhodli pro tyto hráče, kteří jsou připravováni i směrem ke kvalifikaci na další akce. Někteří z nich budou participovat na příští Univerziádě," vysvětluje Miroslav Marko.

"Čekají nás kvalitní zápasy a hlavně konfrontace s africkým i asijským basketbalem, což tito kluci ještě možná ani nezažili. Je to dobré z pohledu perspektivy, aby nehráli pořád jen proti evropským týmům," dodal ještě trenér mladého českého výběru.

Věřme, že turnaj, na nějž letí naši kluci na náklady pořadatele, splní svůj účel a pomůže v dalšímu vývoji i Rosťovi Dragounovi.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.