19. 01. 2019

Rozhodl závěr zápasu

Opavští basketbalisté prohráli v lize potřetí v řadě.

Opavští basketbalisté prohráli v lize potřetí v řadě. Na pražské Folimance nestačili na domácí Vysokoškoláky, kterým podlehli 85:80. Přitom ještě na začátku čtvrté čtvrtiny jsme vedli.

„Dobře zahráli naši rozehrávači. Šířa bodově, Kouřil měl úžasné asistence. V poslední čtvrtině jsme se ale nebyli schopni prosadit do zóny domácích, naopak Křivánek byl úspěšný ze všech pozic,“ řekl asistent trenéra Petra Czudka Kryštof Vlček.

Opava tak prohrála potřetí v řadě a už v pondělí ji čeká zápas Českého poháru s Hradcem Králové. Vítěz tohoto klání se může těšit na účast ve FINAL 4. „Chceme přes Hradec postoupit. Český pohár je jedna ze soutěží, ze které chceme něco urvat,“ podotkl rozehrávač BK Opava Radovan Kouřil.

USK Praha – BK Opava 85:80 (22:19, 46:42, 61:66)

Body: Sevanovic 15, Křivánek, Sehnal Ondřej oba 14, Vukosavljević 13, Appleby 11, Petružela 10, Mareš, Tůma oba 4 – Šiřina 28, Kvapil 20, Klečka 11, Jurečka, Zbránek po 6, Švandrlík 5, Dragoun, Kouřil po 2. Rozhodčí: Hošek, Salvert, Pokorný. TH: 16/10:16/13. Trojky: 9:11. Doskoky: 32:32. Fauly: 20:21. Diváci: 369.