10. 10. 2016

Rozhodla čtvrtá čtvrtina

Škoda čtvrté desetiminutovky. Ta nakonec rozhodla o naší porážce v Děčíně. Přitom po tři hrací období to vypadalo nadějně.

Škoda čtvrté desetiminutovky. Ta nakonec rozhodla o naší porážce v Děčíně. Přitom po tři hrací období to vypadalo nadějně.

Opava měla komplikovanou cestu na sever Čech. Problémy na dálnici. Náš tým vyjel s velkým předstihem, přitom do místa zápasu dorazil třicet minut před jeho začátkem. „Přijeli jsme pozdě, bohužel,“ povzdechl si trenér Petr Czudek. Jeho tým ale špatně nezačal. Slezané vsadili na malou sestavou a docela se jim dařilo. Ve druhé čtvrtině udělali jedenáctibodovou šňůru a první poločas vyhráli.

Děčín trpěl na ztráty, ve třetím hracím období vedli Slezané o osm bodů a vypadalo to, že mají našlápnuto k vítězství. Jenomže o náskok přišli a v posledních vteřinách poslal Děčín do vedení Šiška. Čtvrtá čtvrtka Opavě vůbec nevyšla. I když se v závěru přiblížili na tři body, výsledek zvrátit nedokázali.

„I přes problémy s cestou jsme v prvním poločase nehráli špatně. Paradoxně, když jsme byli rozehrání, utkání jsme ztratili. Dělali jsme hloupé chyby. Porážka mrzí o to více, že Děčín nebyl v optimální formě, dal se porazit,“ řekl k utkání opavský trenér Petr Czudek.

BK Armex Děčín - BK Opava 72:65 (20:15, 32:33, 46:45)

Body: P. Houška 15, Pomikálek a Šiška 13, Bažant 9,  Vyoral a Kroutil 8, Krakovič 4, Landa 2 - Jurečka a Šiřina 13, Gniadek 11, Dragoun 7, Kvapil 6, Blažek 5, Vlček a Kouřil 4, Zbránek 2. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Kec. Chyby: 23:20. TH: 12/16:15/19. Dvojky: 21/37:16/34. Trojky: 6/27:6/24. Doskoky: 43:34. Pět chyb: 40. Vyoral.