17. 03. 2018

Rozhodla poslední čtvrtina

Byla to dřina, ale nakonec se to povedlo. Opava v dramatickém zápase přetlačila Svitavy.

Byla to dřina, ale nakonec se to povedlo. Opava v dramatickém zápase přetlačila Svitavy.

Nebyl to jednoduchý zápas. „Věděli jsme, že Svitavy mají kvalitu. Hrály koncentrovaně, naopak my jsme se trápili,“ přiznal opavský rozehrávač Lukáš Bukovjan. Tuři si během prvního poločasu vytvořili až jedenáctibodové vedení.  Opava tápala, hlavně v útoku se trápila, což dokumentovala v úvodu druhého poločasu, kdy čekala na bodový zápis čtyři minuty. „Nehráli jsme dobře. U všeho jsme byli později, a to se odráželo v útoku, kde jsme si nebyli schopni podat balon,“ zlobil se opavský trenér Petr Czudek.

Zlom přišel v úvodu čtvrté čtvrtiny. Opava během necelých dvou minut udělala šňůru osmi bodů a tím soupeři zlomila vaz. Vše začal trojkou Bujnoch, pro koš s faulem si následně došel Šiřina. „Bylo to těžké, ale bojovností jsme zápas rozhodli ve svůj prospěch. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže, je toto vítězství hodně důležité,“ zakončil Lukáš Bukovjan.

BK Opava – Svitavy 69:65 (20:26, 36:42, 45:52)

Body: Šiřina 18, Bujnoch 17, Kouřil 10, Gniadek  8, Jurečka  6, Klečka, Kvapil po  5 - Jelínek 14, Marko 13, Slezák  11, Kerr  7, Petway, Puršl, Stria po 6, Smithson 2. Rozhodčí: Hošek, Kapaňa, Komprs. TH: 22/19:14/9. Trojky: 6:9. Doskoky: 38:42. Fauly: 22:19.