14. 11. 2015

Rozhodla povedená první čtvrtina

Zápas s nebezpečnou ústeckou Slunetou dopadl pro Opavu výborně. Opavští měli skvělý nástup, v první čtvrtině Severočechy spláchli.

Zápas s nebezpečnou ústeckou Slunetou dopadl pro Opavu výborně. Opavští měli skvělý nástup, v první čtvrtině Severočechy spláchli. Hosté ale bojovali, dokázali se do utkání ještě vrátit, avšak výsledek se jim otočit nepodařilo. Skvělé představení odehrál Martin Gniadek, autor třiadvaceti bodů.

Ústí do Slezska dorazilo i s čerstvou posilou, kterou je na českých palubovkách dobře známý Corry Abercrombie, v základní pětce ale chyběl. Opava první čtvrtinu opanovala, téměř každou svou střelu proměnila, padalo ji to ze všech pozic. „Působili jsme dezorientovaně, Opava si vypracovávala pozice, které proměňovala,“ řekl trenér Ústí Martin Stavěl.

Opava  vedla o jednadvacet bodů, a když se z perimetru trefil Luděk Jurečka, byli hosté zralí na ručník. Kdo čekal, že to Sluneta zabalí, mýlil se. Během několika minut se vedení Czudkova týmu smrsklo na jedenáct bodů. „Začali jsme lépe bránit, podařilo se nám vrátit do zápasu,“ pochvaloval si ústecký trenér.

Ve třetí čtvrtině se chtěli hosté ještě více nadechnout. Ovšem proti byl Martin Gniadek, který dal tři důležité trojky. Domácí výběr nakonec vítězství v poklidu uhájil. „Ve druhém poločase byl zápas vyrovnaný. Nás limitovaly ztráty, domácí vyhráli zaslouženě,“ podotkl Martin Stavěl. „S první čtvrtinou jsem spokojený, s dalšími třemi už ne. Kdyby Marťas Gniadek netrefil tři trojky v řadě, máme problém. Potíže nám dělal Michal Čarnecký, pokud hráči nebudou dodržovat věci, které mají, nebudou hrát,“ zhodnotil zápas trenér Opavy Petr Czudek.

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 84:73 (34:13, 48:37, 69:55)

Body: Gniadek 23, Šiřina 13, Jurečka 11, Zbránek, Blažek po 10, Cvek 7, Kvapil, Kramný po 4, Dragoun 2 – Čarnecký 16, Abercrombie, Votroubek, Pecka po 12, Barham 10, Emerson 6, Dean 3, Jiříček 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kapl. Fauly: 20:18. TH: 11/16:11/14. Dvojky: 20/32:22/39. Trojky: 11/32:6/22. Doskoky: 25:34. Diváků: 916. Nejlepší hráč: Martin Gniadek.