01. 10. 2016

Rozhodla třetí čtvrtina, Opava slaví druhou výhru

Ze začátku to tak idylicky vůbec nevypadalo. Nakonec ale naši kluci proti Brnu dokráčeli k jasnému vítězství.

Ze začátku to tak idylicky vůbec nevypadalo. Nakonec ale naši kluci proti Brnu dokráčeli k jasnému vítězství. Slušný zápas odehrál Kryštof Vlček.

Opava se rozjížděla pomalu, vůbec jí to tam nechtělo padat a Brno se drželo. Dokonce i vedlo. „Ze začátku bylo vidět, že jsme si přivezli deku z Ostravy,“ řekl opavský kouč Petr Czudek. Jihomoravané se snažili. V prvních osmi minutách je bodově drželi Pumprla se Zachrlou. Opava opět ostřelovala koš ze všech pozic, ale nepadalo jí to tam. „Je to sport, v něm je to o hlavě,“ pokrčil rameny Martin Gniadek.

Ve druhé čtvrtině Opavští zabrali, zejména Kryštof Vlček hru oživil. Favorit najednou vedl o jedenáct bodů a zdálo se, že je z nejhoršího venku. Jenomže nebyl. Opět ho postihl střelecký výpadek a náskok byl brzy vymazán. Brno držel Sinadinović.

Třetí čtvrtina ale přinesla jiný basket v podání domácích. Ti najednou přidali, začali se trefovat. Brzy utekli na dvanáct bodů a jejich náskok narůstal. Brno bylo bez šance. „Jsem spokojen s vítězstvím, nikoliv s výkonem. V první čtvrtině jsme byli v křeči, pak už to šlo. Na venkovní palubovce bychom ale s takovou hrou jen stěží uspěli,“ přiznal Petr Czudek. „Nešla nám střelba, ale šli jsme za útočným doskokem, to mě těší,“ dodal.

„Kontrolovali jsme část zápasu. Bohužel náš tým má dvě tváře. Jednu rozumnou, takticky zralou, druhou ve které děláme dětské chyby, jsme nekoncentrovaní. Pokud chceme být úspěšní, té druhé se musíme zbavit,“ řekl k zápasu trenér Brna Zoran Helbich.

BK Opava – MMCITÉ BRNO 84:61  (13:16, 37:33, 63:43)

Body: Jurečka 14, Vlček 13, Cvek 11, Gniadek 10, Kvapil 9, Blažek a Bujnoch 8, Kouřil, Šiřina 4, Dragoun 3 – Sinadinović 18, Painter a Pumplra 13, Zachrla 6, Simpson 5, Hrabovský 4, Nehyba 2. Rozhodčí: Hruša,  Vondráček, Kučírek. Fauly: 24:19. TH: 15/18:16/25. Dvojky: 24/40:18/36. Trojky: 7/38:3/18. Doskoky: 38:37. 5 chyb: 35. Gniadek. Diváků: 864. Nejlepší hráč: Kryštof Vlček.