19. 11. 2017

Rozhovor s Davidem Klapetkem

Po výhře nad Královskými Sokoly jsem si popovídal nejen o tomto zápase s trenérem rezervy Davidem Klapetkem.

Po výhře nad Královskými Sokoly jsem si popovídal nejen o tomto zápase s trenérem rezervy Davidem Klapetkem.

Davide, nejprve gratulace k dnešní výhře. Co bys k tomu zápasu řekl?
Byl to těžký zápas, Hradec je velmi zkušený tým, jsou sehranější než my, umí si dobře připravit pozice. U nás dneska fantasticky zahrál Dragi, také Míra Kvapil nás držel. Takže velice těžký zápas a radost z vítězství.

Jak bys zhodnotil první polovinu základní části 1. ligy?
Jsem mile překvapen z kluků, hlavně z těch mladých, kteří přišli, tedy Bukovjan, Štěpánek a Slavík. Moc s námi netrénují, na Lukášovi to dost leží. Začátek nebyl ideální, ale stále se zlepšuje. Vytváří si na sebe možná větší tlak než by bylo dobré, ale bez něj by to bylo horší. Sláva (Slavík) toho má hodně, dneska mu to sice tak nevyšlo, ale byly zápasy, třeba v Pardubicích, kde předvedl hodně dobré výkony. Jirka Štěpánek má sice ty výkyvy větší, třeba dneska nezačal dobře, ale pak se do zápasu dostal.

A jak moc vadí to, že kluci z áčka s vámi moc netrénují?
Tak vadí to asi víc klukům, kteří jsou na tréninku pravidelně, protože se s nimi nedostanou tolik do kontaktu. Ale je to tak nastavené, my jsme tu hlavně pro to, abychom "obehrávali" hráče z áčka. Nejsme žádný odpad, ti kluci si musí přijít zahrát s chutí a tak by se měli i cítit. My se s tím musíme srovnat a pracovat na tom. Zatím to funguje, měli jsme občas smůlu, třeba dnes zase štěstí. Celkově myslím, že to není špatné.

Pochválil bys i mladé kluky, kteří se na plac tolik nedostanou?
To určitě. Ono to pro ně není jednoduché, minutáž u nich není velká, ale musí trénovat a věřit, že ta šance přijde. Snažím se každého na plac dostat, i když někdy to je složité. Ale klobouk dolů za to, že jsou ochotni trénovat, že jsou součástí týmu a vytvářejí dobrou atmosféru i pro ty hráče, kteří pendlují z áčka.

Začne druhá půle základu, pak se to bude dělit. Kam myslíš, že se dostane opavská rezerva?
Já bych byl rád, kdybychom skončili nejhůře v té druhé skupině. Začátek jsme neměli ideální, ale ze čtyř domácích zápasů jsme vyhráli třikrát, jednou také venku. Druhou půli budeme doma hrát víc, ale je to složité. Třeba dnes jsme měli ze soupeře velký respekt, byl koncentrovaný a připravený, ale hrálo se nám dobře. Takže věřím, že v těch výkonech budeme pokračovat. Samozřejmě bych hrál nejraději v té elitní skupině, ale věřím, že přinejhorším do té druhé se dostaneme.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí i do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.