15. 11. 2015

Rozhovor s Filipem Zbránkem

Po utkání s Ústím nad Labem jsem krátce vyzpovídal oslavence Filipa Zbránka.

Po utkání s Ústím nad Labem jsem krátce vyzpovídal oslavence Filipa Zbránka.

Filip přispěl k výhře nad ústeckou Slunetou 10 body, 2 doskoky a 2 asistencemi. Jeho příznivci v hledišti oslavili jeho 25. narozeniny plakátem a po utkání chvíli trvalo, než na mě přišla řada a mohli jsme náš krátký rozhovor uskutečnit.

Filipe, nejprve ještě jednou gratulace k 25. narozeninám. Dnes to zpočátku vypadalo na jasný zápas, ale pak Ústí začalo kousat.
Děkuji za gratulaci. Do zápasu jsme vletěli hned od startu, v první čtvrtce nám to vycházelo. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, ale Ústí nám ve druhé čtvrtině ukázalo, že to tak nebude. Začali hrát zónu, my se trochu zalekli, přestali jsme běhat a oni se dotáhli. Po poločase jsme to zlepšili, nakonec to bylo o 11. Po tom dobrém začátku jsme mysleli, že to bude lepší, ale pokazili jsme to v té druhé čtvrtce. Musím ale říci, že to byl těžký zápas.

Takže jste si přece jenom spravili chuť po porážce v Ostravě?
V Ostravě jsme chtěli vyhrát, ale 56 bodů za zápas je strašně málo, v útoku se nám nedařilo tak, jako třeba dnes v první čtvrtině. Takže ano, dá se říci, že jsme si dneska tu chuť spravili.

Dnes celkem padaly trojky, hlavně zpočátku. Ty a Larry Jurečka už jste se chytili?
Tak já dal zase jenom jednu, to je poslední dobou takový můj standart. Ale Larry se určitě chytil, přece jenom si musel zvyknout na to, že má zafixovaný malíček, ale teď už mu to zase padá. A to je jenom dobře.

Sestava se pomalu zase naplňuje, už chybí vlastně jen Radim Klečka.
Je to trochu paradox. Tím, že naskočili další kluci, tak si všichni myslí, že už jsme více méně zdraví, ale teď měl problémy s kotníkem Viktor Cvek, já byl zase nemocný. Ale snad už to bude v pohodě a konečně nás bude víc.

Ve středu čekají Pardubice, to bude asi těžký zápas, že?
Těžký zápas to bude. Doufám, že zopakujeme výkon z prvního kola v Pardubicích a vyhrajeme i před domácím publikem. Uděláme pro to všechno.

Díky moc za rozhovor a ještě jednou hodně štěstí v životě i ve sportu.

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.