15. 02. 2017

Rozhovor s Jakubem Blažkem

Vítěznou bitvu s pražskými Sovami jsme probrali s Jakubem Blažkem.

Vítěznou bitvu s pražskými Sovami jsme probrali s Jakubem Blažkem. Náš pivot byl spolu s Kubou Šiřinou a Martinem Gniadkem nejvytíženějším hráčem Opavy. Za necelých 26 minut zaznamenal 14 bodů (TH 9/9), 3 doskoky, 2 zisky a 5 získaných faulů (val. 16) a byl Petrem Czudkem označen jako MVP zápasu.

Jakube, gratulace k výhře. Dnes to byl opět typický zápas s USK, co říkáš?
Je to tak. Chtěli jsme se rehabilitovat za ten zápas v Praze, což se podařilo. Chtěli jsme také převážit celkové skóre na svoji stranu. To se nepodařilo, ale ještě máme s nimi jeden zápas, i když na jejich palubovce. Dneska to byl opravdu typický zápas s USK s jejich disciplinovanou hrou.

Podařilo se, alespoň po tři čtvrtiny, udržet Bohačíka, to určitě hrálo svou roli.
To je pravda, Filip Zbránek na něm skvěle pracoval, dělal to výborně a zaslouží velkou pochvalu. Bylo to důležité, i když v koncovce se Bohačík  trochu rozstřílel, ale jinak nebyl v takové pohodě jako na USK, kde nám dal podstatně víc bodů.

Ty jsi měl ke konci zápasu nějaký problém. O co vlastně šlo?
Srazili jsme se koleny. I když to bylo v podstatě jen takové ťuknutí, tak bylo dobře mířené, asi do nějakého nervu. Chvilku se mi podlamovala noha, naštěstí to celkem rychle přešlo.

Vrátím se ještě možná hloupou otázkou k sobotě. Jak moc štve prohra po takovém průběhu jaký byl v Děčíně?
Tak každý cítí, že když je šance na výhru, která je hodně blízko a nakonec se to nepovede, tak ta cesta zpátky z našeho nejdelšího výjezdu není zrovna veselá. Ale už je to za námi, dneska jsme vyhráli a teď na nás čeká závěr poháru, tam musíme předvést dobrý výkon.

V poháru je velká šance na finále, los nám přál.
Všichni mluví o tom losu, ale může to být zrádné. Musíme mít k soupeři respekt jako ke každému jinému, musíme se dobře připravit. Toho času není moc, každý už to má asi trochu v hlavě. Takže se všichni těšíme a jedeme tam vyhrát.

Díky moc za rozhovor a v Prostějově všem hodně štěstí!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.