02. 04. 2020

Rozhovor s Kamilem Vajdou

S ředitelem BK Opava Kamilem Vajdou jsme probrali současnou situaci v BK Opava.

S ředitelem BK Opava Kamilem Vajdou jsme probrali současnou situaci v BK Opava. Ani on ale pochopitelně neví, kam se bude budoucnost ubírat.

Kamile, jak zasáhla epidemie do života týmu?
Nikdo z nás se něčím podobným nesetkal, takže do života týmu zasáhla velmi razantně. Lidé všeobecně zjišťují, jak jim pohyb chybí a o profesionálních sportovcích to platí dvojnásob. Nikdo není ani v hale ani v posilovně. V podstatě ze dne na den jsme byli nuceni změnit program, hledat nové možnosti. Nejtěžší je ale vědomí, že nikdo neví, kdy tahle situace skončí a budeme se moci vrátit k běžnému životu.

Došlo i na snižování platů. Jak to kluci přijali?
Vážíme si toho, že snížení platů všichni akceptovali a i v této složité situaci ukázali, že naše kabina je opravdu rodina.

Loď opustili Venca Bujnoch a Rosťa Dragoun. Rozhodly finance?
Rozhodly finance, i když oba kluci dostali od nás nové a lepší nabídky. Oproti těm svitavským jsme ale neměli šanci.

Možná předčasná otázka: rýsují se nějaké posily?
Aktuálně žádný nový hráč podepsaný není. Bohužel současná situace není ideální ani pro jednání s novými hráči. Další věcí budou i naše možnosti, protože v tuto chvíli je otázkou, jak se k nám postaví i naši stávající partneři. Od některých už sice máme příslib další spolupráce, ale uvidíme, jak se to celé vyvine. Dalším důležitým aspektem pro jednání bude i možnost hrát evropské poháry, pokud se takové poháry budou vůbec hrát. Takže v tuto chvíli čekáme i na konečný verdikt týkající se ukončení naší sezony.

Jakou variantu konečného pořadí bude prosazovat Opava?
Pro nás by bylo fajn zachovat aktuální umístění. Ale jak to dopadne je otázka. Předpokládáme, že podle KNBL bude stejný osud i dalších soutěží, kde aktuálně řešíme případnou možnost zabojovat o extraligu v kategoiích U17 a U19, případně i o finálové turnaje v jiných kategoriích mládeže.

Finanční ztráty jsou určitě značné. Jak vidíš zajištění v příští sezóně?
Doufáme, že to zvládneme. Věřím, že jsme díky této sezoně ukázali našim fanouškům, ale i partnerům, že i přes změny ve vedení klubu jsme sezonu zvládli, výsledkově dokonce nad očekávání. Většina novinek byla přijata velmi pozitivně, tak nezbývá než doufat, že stávající partneři s námi zůstanou i v této pro všechny složité situaci a třeba náš příběh osloví i někoho nového. Samozřejmě důležitá je pro nás i podpora fanoušků, kdy si opravdu velmi vážíme toho, že se začali do haly vracet a návštěvnost ligových zápasů jsme oproti minulé sezoně dokázali výrazně zvednout.

Díky moc za rozhovor a věřme, že se co nejdříve začne blýskat na lepší časy!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.