07. 09. 2019

Rozhovor s Vojtěchem Bratčenkovem

Po utkání s Levicemi jsem krátce pohovořil s naší novou posilou, i když není další působení Vojty Bratčenkova ještě úplně jisté.

Po utkání s Levicemi jsem krátce pohovořil s naší novou posilou, i když není další působení Vojty Bratčenkova ještě úplně jisté.

Rodák z Ostravy, který letos oslavil 28 let, tak rozšířil "ostravskou kolonii" v Opavě. Uvedl se 9 body proti NH Ostrava a stejný podíl přidal i v zápase s Levicemi. Nad jeho působením v Opavě ale ještě visí otazník.

Vojto, vítám tě v Opavě a hned se zeptám, jak k tvému přestupu sem došlo.
Děkuji za přivítání. Moje působení zde bylo v jednání již před dvěma lety. Mě to sem vždycky lákalo, ale finance tehdy rozhodly ve prospěch Kolína. Teď jsem se chtěl vrátit do rodného kraje a jelikož jsme byli s Čoudou ve spojení, tak se to dalo dohromady.

A jak jsi zapadl do kolektivu v šatně?
Tak to bylo naprosto bez problémů, tady je výborná parta, s některými kluky jsem hrál v dorostu, třeba s Martinem Gniadkem nebo Filipem Zbránkem. Takže zapojení bylo opravdu bez problémů. Opava je i v jiných ohledech super, takže si nemůžu na nic stěžovat.

Tys měl v minulé sezóně problémy s kolenem. Už je to v pořádku?
Úplně v pořádku to už asi nebude nikdy. Za poslední dva roky jsem měl dvě operace kolene, takže jsme se s Čoudou domluvili, že se vyzkouší, jak to bude. Pořád s tím tak nějak laboruji. Samozřejmě bych basket chtěl ještě hrát, ale smlouva je nastavená tak, že jestli to s tím kolenem nepůjde, tak se smlouva ukončí a já budu muset jít dál jinou cestičkou. V přípravě zkouším, co koleno vydrží či nevydrží. Teď začínají zápasy, tak vyzkouším i zápasové tempo a do konce září by se mělo rozhodnout, zda to zkusím či ne.

Přeju ti, aby to vyšlo, a zeptám se, jaké jsou podle tebe ambice Opavy v nadcházející sezóně.
Každý tým jde do sezóny s těmi nejvyššími ambicemi. Opava si před dvěma lety zahrála finále, což si myslím, že bude chtít zopakovat. Každá sezóna je samozřejmě jiná, v té minulé se tu hrála Liga mistrů, byla nějaká zranění, takže kluci nehráli komplet a to se podepsalo i na domácí lize. Teď se v Opavě bude hrát Alpe Adria Cup, což by také mohlo zasáhnout do kompletnosti týmu, ale samozřejmě nechci malovat čerta na zeď. Takže ambice jsou samozřejmě ty nejvyšší, ale bude hodně záležet na tom, jak budou hráči zdraví a jak se bude dařit.

Díky moc za rozhovor. Přeju ti, ať tvé koleno drží a ať se ti v Opavě daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.