02. 05. 2019

Sedmý zápas nevyšel, končíme

Opavští basketbalisté mají po sezoně. Sedmý zápas vypjaté čtvrtfinálové série s Děčínem nezvládli.

Opavští basketbalisté mají po sezoně. Sedmý zápas vypjaté čtvrtfinálové série s Děčínem nezvládli. Válečníci utkání zlomili ve druhém poločase.

Na opavské straně bylo vidět velké zklamání. „Chtěli jsme postoupit, ale nevyšlo. Sportovně přiznávám, že Děčín postoupil zaslouženě,“ podotkl opavský rozehrávač Jakub Šiřina. „Celá série se ale musela líbit. Bylo se na co dívat. Sedmý zápas se rozhodl ve druhém poločase, kdy jsme byli střelecký impotentní,“ podotkl opavský kapitán.

„Z našeho pohledu jsme měli dnes nejmenší šanci k dobytí děčínské tvrze. Škoda prvního zápasu, který nám tady nevyšel,“ litoval Petr Czudek, trenér Opavy. „Vyřazení bolí, vybrali jsme i daň za účast v Lize mistrů. Končíme neúspěchem,“ dodal trenér, který v nové sezoně bude v klubu vykonávat funkci sportovního ředitele.

„Velký respekt před Opavou. Má výborný tým, který hraje bez cizinců. Každý zápas s ní byl velmi těžký. Vyřadili jsme jeden z nejlepších týmů ligy,“ zvedl prst domácí křídelník Lamb Autrey. „Dnes rozhodl druhý poločas a naše výborná obrana. Těžili jsme i z dobrého doskoku,“ řekl ještě.

BK Děčín – BK Opava 79:62 (22:15, 38:39, 53:47)

Body: Autrey 22, Krakovič 13, Carlson, Šiška po 11, Pomikálek 9, Landa 6, Feštr 5, Ježek 2 – Bujnoch 13, Zbránek, Gniadek, Šiřina po 10, Dragoun, Klečka, Švandrlík po 5, Jurečka 3. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Hošek. TH: 12/19:13/19. Trojky: 9:9. Doskoky: 40:36. Fauly: 20:22. Diváci: 1100. Konečný stav série: 4:3.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.