19. 05. 2023

Před semifinále č. 6/23

V bitvě o finále přituhuje, další semifinálový zápas se hraje v Opavě

Našim basketbalistům se nepodařilo proměnit první mečbol a v Nymburku prohráli jasně 70:90. Přestože měli podporu odhadem 150 fanoušků, tentokrát to nestačilo.

"Je to perfektní, přijel plný autobus z Opavy i plno fanoušků, které máme v Praze. Někteří jeli i po vlastní ose z Opavy, takže za to jim patří obrovský dík a naše velká omluva, že jsme to nedotáhli," řekl v rozhovoru pro server nbl.basketball opavský kapitán Jakub Šiřina.

V Opavě ale bude za naším týmem stát 20 x víc příznivců než ve čtvrtek. "Doma se nám hraje před plnou halou úplně jinak než v Nymburce, i když jsme tu měli prakticky domácí prostředí. Omlouváme se tak znovu všem fanouškům, že jsme je zklamali, ale pořád je to Nymburk. Nikdo nemůže být překvapený, že je to 3-2. Kdyby to bylo 4-1 a byl by konec, to by si domácí ani nezasloužili," je si vědom Šířa.

Čtvrtá nymburská porážka v řadě tedy nepřišla, ale opavské šance na postup jsou stále velmi vysoké. "Zápas v Opavě bude úplně jiný, protože kulisa bude úplně šílená," řekl po semifinále č. 5 Kryštof Vlček. 

"Pevně věřím, že se teď semkneme a zase dáme hlavy nahoru. Je to série, musíme se oklepat. Spláchnout to ze sebe ve sprchách a připravit se na sobotní duel. Věříme, že nás zase přijde povzbudit plná hala a že zápas a tím celou sérii dotáhneme do vítězného konce," přidal Radek Farský.

Před námi je tedy střetnutí skoro o všechno. V případě prohry by před našimi basketbalisty byl ještě rozhodující zápas v Nymburku, ale tam už by šance na výhru byly mnohem menší než na domácí palubovce. Nymburk je teď sice pod tlakem nutnosti zvítězit, ale doma teď ukázal, že se s tím dokáže velice dobře vyrovnat.

"Teď tu máme zápas číslo šest v Opavě a musíme se na něj připravit podobně jako na ten čtvrteční. Byl bych rád, abychom se sem v pondělí vrátili na sedmý zápas, protože věřím, že pak by tu hala byla plná a byl by to moc hezký zápas," neztrácí víru v konečný úspěch Ladislav Sokolovský. 

Zajímavostí této série je, že při posledním neúspěchu Nymburku v play-off ve finále v roce 2003 právě s Opavou byli na vítězné opavské straně jako hráči dnešní trenéři obou týmů, tedy jak Láďa "Soky" Sokolovský, tak Petr "Čouda" Czudek. Uvidíme, kdo bude letos stát na straně zklamaných.

Našim střelcům se v semifinále č. 5 vůbec nedařilo, Nymburk táhli Ondřej Sehnal a Junathaen Watson. Věřme, že tentokrát tomu bude jinak a v domácí hale to našim bude "lepit". Musí si ale dát také velký pozor na doskoku, v němž nás Nymburk ve čtvrtek také přehrával.

K výhře povede jen nadstandartní výkon všech hráčů, včetně toho šestého na palubovce, to jest skvělého opavského publika. Uvidíme, zda žluté peklo uvaří nymburské basketbalisty i ve třetím domácím semifinálovém zápase, ale že bude hodně žhnout, to je jisté!

Semifinále č. 6/23 KNBL BK Opava - ERA Basketball Nymburk se hraje v sobotu 20.5.2023, začíná se v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.