• BK Opava
  • Novinky
  • Šimon Puršl se vrátil! Ještě chvíli potrvá, než se do toho dostanu, řekl

  09. 01. 2024

Šimon Puršl se vrátil! Ještě chvíli potrvá, než se do toho dostanu, řekl

Bolavé zápěstí vyléčeno. Opavský pivot Šimon Puršl už zase hraje. V utkání s Kolínem dostal porci necelých dvaadvaceti minuty. Během nich nastřílel čtrnáct bodů a zapsal si čtyři doskoky. Měl tak svůj podíl na výhře 89:82.

Šimone, při pohledu na zápasovou soupisku Kolína a navíc absenci Adama Číže, to vypadalo na jasnou práci pro Opavu, opak byl pravdou, proč?
V utkání bylo vidět, že když nějací hráči chybí, tak to není vždy problém. Zodpovědnost na sebe vzali jiní, navíc nehráli pod tlakem, jako třeba Adam Goga, který skvěle zastoupil Adama Číže. V podstatě odehrál parádní zápas. Věřil si na střely. Snažili jsme se od začátku s ním chodit clony spodem, nebylo to ale ideální, dal nám docela dost trojek. Soupeř se chytil a tím, že nehrál pod tlakem, tak se dlouho držel a byli až do samotného závěru ve hře.

Dá se hovořit na opavské straně o nějakém podcenění?
Z mého pohledu tam podcenění nebylo. Spíše se nám v úvodu nedařilo ve střelbě a soupeř nám naopak trestal, což není pro psychiku ideální.

První čtvrtina byla hodně ofenzivní, což v zápasech s Kolínem bývá málokdy…
Bylo to dáno nesvázanou hrou soupeře a hlavně je držely trojky. Pak se hra otevřela.

Čím jste nakonec Kolín zlomili?
Tím, že přijeli v okleštěné sestavě, tak jsme se snažili celý zápas běhat a utahat je. Bylo vidět, že s přibývajícím koncem utkání jim ale začaly docházet síly. I když se nám tolik nedařilo střelecky, tak zvýšeným úsilím se nám je podařilo udolat.

Šimone, vy jste nějaký čas absentoval kvůli poraněné ruce. Můžete prozradit, co se vám stalo?
V utkáním s Rytasem jsem si naštípl zápěstí. Měl jsem mít dva až tři týdny ortézu. Do utkání s Nymburkem jsem už naskočil. Je to ještě bolestivé, budu se do toho ještě chvilku dostávat, ale jinak je to už dobré.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.