• BK Opava
  • Novinky
  • Šířa podal fantastický výkon, chválil kapitána Petr Czudek

  31. 03. 2024

Šířa podal fantastický výkon, chválil kapitána Petr Czudek

Krásné basketbalové představení se šťastným koncem bylo v sobotu k vidění v Opavě. Domácí celek v přímém souboji o druhý flek porazil ústeckou Slunetu v prodloužení 88:85. Kouč vítězného týmu Petr Czudek byl spokojený. Nadchl ho jak výkon týmu, tak velká jízda Jakuba Šiřiny.

„Soupeř přijel plně koncentrovaný. My jsme také nepodali špatný výkon, i když chybičky, která nás nepustí do většího náskoku, tam byly,“ začal o sobotním duelu hovořit opavský trenér Petr Czudek. Ve třetí čtvrtině to vypadalo, že domácí zápas zvládnou, vypracovali si náskok, jenomže pak se začaly dít věci. „Ústí má velmi kvalitní tým, který táhne Nichols. Podařilo se jim udělat dvanáctibodovou šňůru a s námi to vypadalo hodně zle. V závěru jsme prohrávali snad o šest bodů,“ pokračoval Petr Czudek.

Opava ale nepadla. V kritických chvílích ji podržel kapitán Jakub Šiřina. Šestatřicetiletý rozehrávač dal důležitou trojku a pak necelých pět vteřin před koncem proměnil tři šestky. V prodloužení pak své galapředstavení dokonal. „Šířa to vzal na sebe. Podal fantastický výkon, hrál přesně tak, jak ho známe a jakého ho potřebujeme,“ podotkl Petr Czudek a dodal: „Trefoval těžké střely, proměňoval těžké nájezdy.“

Zápas byl plný emocí. „Utkání bylo hodno play-off. Emoce k tomu patří. Můžeme se bavit o sporné trojce, my jsme si ale prodloužení zasloužili. Celkově mělo utkání velkou úroveň. Bylo vidět, že oběma týmům docházejí síly, sáhly si na dno,“ pokračoval trenér BK Opava.

Opavští jsou výrazně ve hře o druhé místo. „Chceme být druzí, i když ani třetí příčka by nebyla špatná. Musíme nyní vyhrát ještě jeden zápas, nejlépe pak oba,“ zdůraznil Petr Czudek. Ústí v Opavě ukázalo, že letos může mířit hodně vysoko. „Mají kvalitní tým, kvalitního trenéra. Hrají výborný basket. Mají sedm, osm nadstandardních hráčů, kteří jsou velmi dobře individuálně vybaveni,“ řekl závěr kouč BK Opava.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.