03. 05. 2022

Jakub Šiřina: Byl to úplně jiný zápas

Drama se šťastným koncem pro Opavu jsem probral s naším kapitánem Kubou Šiřinou

Šířa se po zranění pomalu vrací do formy. V úterý zaznamenal 6 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí. Při rozhovoru stačil ještě podepisovat všechno možné svým fanouškům.

Kubo, velká gratulace k druhému semifinálovému bodu, ale bylo to těžší než včera.
Tak je to play-off a nikdo si nemohl myslet, že se bude opakovat včerejší brněnský debakl. Myslím si, že i Brno se z toho včerejšku poučilo a dnes to byl úplně jiný zápas. Bylo to hlavně o tom, jak k tomu přistoupíme. Podle mě jsme se k tomu postavili hodně zodpovědně. Na závěr bylo sice trošku drama, ale zápas jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme byli celý zápas lepší a udržovali si vedení. Skončilo to sice nakonec jen o 5 bodů, ale podle mě zasloužené vítězství.

Opava má velkou sílu v tom, že když se nadaří jednomu, zaskočí další. Třeba Martin Gniadek včera nula, dneska dvacet.
Je to přesně tak. Máme tým, kdy se může střelecky prosadit každý a každý zápas může nahoru vyletět někdo jiný. Dnes máme ctyři dvouciferné střelce, což je skvělá vizitka. Je to jenom dobře, protože jsme pro soupeře obtížně skautovatelní, protože jsme nebezpeční všichni. Nikdo se nebojí vystřelit a vzít zodpovědnost na sebe. 

Jak bys zhodnotil dnes naši obranu?
Trochu jsme to zlepšili, včera jsme dostali 85 bodů, takže malý posun. Vždycky se dají najít chyby, ovšem vedeme 2 - 0 a dnešní zápas už je minulostí. Musíme se teď soustředit na dobrou regeneraci a přípravu na dva zápasy v Brně. Brno teď bude pod tlakem, protože musí dvakrát zvítězit. My tam naopak pojedeme vyhrát a věřím, že se nám to povede.

Vy jste byli doma pod tlakem, že "musíte" ty dva zápasy vyhrát, teď už ten tlak takový nebude.
Je to tak, ale my jsme zkušený mančaft, nějaká play-off už máme odehraná, takže jsme v tomto ohledu zkušení. Myslím si, že ten druhý domácí zápas s USK, který jsme prohráli, byl pro nás takový zdvižený prst. S Brnem jsme to už nechtěli dopustit a podle toho to také vypadalo.

Žluté peklo opět zafungovalo, co říkáš?
Bylo to fantastické, přišlo přes 1800 diváků, atmosféra byla úžasná. Asi se budu opakovat, ale před takovým publikem se hraje skvěle a tým to vybičuje ještě k lepšímu výkonu. Samozřejmě všem strašně moc děkujeme a věřím, že postoupíme do finále a tam si to zase užijeme.

Takže teď krátká regenerace a pak do Brna pro alespoň jednu výhru.
Přesně tak, ale nebudeme říkat pro jednu výhru, chceme tam vyhrát dvakrát. Bude to ale těžké, ne nadarmo skončilo Brno třetí po nadstavbě a nechceme nic a nikoho podceňovat. Máme k soupeři respekt, ale naše lavička a zkušenosti by myslím mohly hrát v náš propěch. Rozhodne se ale až na palubovce.

Díky moc za rozhovor a přeji úspěšnou brněnskou misi!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.