09. 12. 2020

Šiřina koncertoval ve Svitavách

Jakub Šiřina krotil ve středu svitavské Tury.

Jakub Šiřina krotil ve středu svitavské Tury. A dařilo se mu výtečně. Byl k neudržení a jako správný kapitán dotáhl svůj tým k důležitému vítězství. Slezané vyhráli v prodloužení 90:83.

Pod výhru se podepsal sedmatřiceti body a třinácti asistencemi. Byl to zápas, který se musel líbit. Opava, která postrádala jednoho z klíčových mužů Filipa Zbránka, zvládla dobře první poločas. Vybudovala si až dvouciferné vedení.

Jenomže po přestávce se začaly dít věci. „Neměli jsme špatný vstup do zápasu, ale Svitavy hrály agresivně. Bylo vidět, že se zvedají a jejich forma má vzestupnou tendenci,“ vypozoroval Kryštof Vlček. Opavští si ve druhém poločase vybrali po vystřídání slabší chvilku a bylo po náskoku. Jejich prapor ale opět držel Kuba Šiřina. „Kuba to neměl vůbec lehké, soupeřovi hráči ho zdvojovali, on se přesto dokázal prosadit,“ chválil Vlček. Zápas nakonec zamířil do prodloužení.

„Svitavy držel Venca Bujnoch, měl ale problém s fauly. Z prodloužení jsme měli obavy, přece jenom jsme hráli v úzké rotaci a energie ubývala,“ pokračoval Krik. Jenomže poslední pětiminutovku zvládli hosté perfektně. Udělali čtyři body a i když si došel Welsch pro koš s faulem, na druhé straně dal trojku Gniadek. „Pro nás je to velmi cenná výhra. Těší nás, že jsme dokázali vyhrát i přesto, že nám to nepadlo tolik z dálky. Musím ale přiznat, že utkání nás stálo hodně sil,“ zakončil Vlček.

DEKSONE Tuři Svitavy – BK Opava 83:90 po prodloužení (16:25, 33:45, 56:58, 75:75)

Body: Marko 18, Bujnoch 14, Welsch 11, Svoboda 9, Dragoun, Sehnal po 8, Johnson 7, Křivánek, Slezák po 4 - Šiřina 37, Švandrlík 18, Gniadek 17, Kvapil, Slavík po 6, Jurečka 4, Bukovjan 2. Rozhodčí: Baloun, Kurz, Kapaňa. TH: 18:12/20:26. Trojky: 13:8. Doskoky: 44:48. Fauly: 28:21