23. 02. 2021

Skončila kvalifikace na ME

Poslední vystoupení naší reprezentace v litevské "bublině" skončilo s bilancí 1 - 1.

Naši nejprve prohráli s domácí Litvou 74:94 a v pondělí v posledním zápase naší kvalifikační skupiny C porazili Belgii 91:86. Ve skupině nakonec obsadili s bilancí 2 - 4 3. místo, ovšem účast na ME měli jako spolupořadatel jistou již před kvalifikací. Z naší skupiny postoupily týmy Belgie a Litvy.

Nejlepší střelec a neužitečnější hráč dosavadního průběhu KNBL Jakub Šiřina ale od trenéra Ronena Ginzburga, kterému asistovali Petr Czudek a Jan Pospíšil, mnoho prostoru nedostal. V zápase s Litvou odehrál 6 minut, během nichž se střelecky neprosadil.

Ještě menší minutáž měl v utkání s Belgií. Na palubovce strávil pouze tři a půl minuty, v nich ani jednou na koš soupeře nevystřelil a zapsal se pouze jedním faulem a jednou ztrátou.

Věřme, že se oba opavští účastníci posledních kvalifikačních bojů v Litvě Kuba Šiřina i Petr Czudek v pořádku vrátí. Již v sobotu 27.2. totiž čeká na Opavu první zápas nadstavby. Od 18:00 hod. se v naší hale představí Basket Brno.