12. 01. 2020

Skončila základní část AAC

Alpe Adria Cup má za sebou skupinovou fázi a chystá se na play-off

Alpe Adria Cup má za sebou skupinovou fázi a chystá se na play-off.

Z českých zástupců neuspělo pouze Brno ve skupině B, které získalo jen jedinou výhru a to ještě kontumační. Našim ostatním týmům se dařilo. Pardubice bez porážky ovládly skupinu A stejně jako Ústí nad Labem skupinu D, v níž na druhém postupovém místě skončil Děčín.

Opava pak bez větších problémů ovládla skupinu C, když prohrála pouze v oslabené sestavě ve Vídni, ale ve všech ostatních zápasech uštědřila soupeřům stovku. Nejvyšší byla domácí výhra s maďarským Körmendem - 116:56.
 
Nejúspěšnějším opavským hráčem byl Václav Bujnoch se zápasovými průměry 17.3 bodu (8. v AAC), 7.0 doskoku (6. v AAC) a průměrným ratingem 21.7 (6. v AAC). S průměrem 6.2 asistence na zápas byl na druhé příčce mezi všemi hráči, kteří zasáhli do AAC 2019/20, náš kapitán Jakub Šiřina.

Samostatnou a dost negativní kapitolou byl polský celek GTK Gliwice. Ten si nechal zkontumovat hned 3 zápasy, včetně domácího s rakouskými Dukes, a do posledního zápasu v Pardubicích nenastoupil s tím, že již nemohou postoupit.  "Rozhodnutí GTK Gliwice nesehrát poslední utkání, protože již nemohou ze skupiny A postoupit, je zklamáním a velkou prohrou pro ducha soutěže Alpe Adria Cupu," stojí mimo jiné v oficiálním prohlášení vedení AAC.

Na řadě je nyní play-off. Opava bude ve čtvrtfinále, hraném na dva zápasy, bojovat s BK Armex Děčín, Ústí nad Labem se střetne s BC Hallmannn Vienna a Pardubice se slovenským celkem Patrioti Levice. V případě postupu do semifinále by se Opava střetla s vítězem dvojzápasu BC Adriaoil Skrljevo - Swans Gmunden.

První čtvrtfinále s Válečníky by se mělo hrát v pondělí 3. února na palubovce soupeře, opavská odveta je na programu 6. února, kdy se po středečním ligovém zápase s Děčínem utkáme o den později ještě jednou v rámci AAC.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.