04. 04. 2022

Skvělá tečka za 105 bodů

Opava přehrála Ústí a do play-off jde z druhého místa Basketbalisté BK Opava si v poslední kole skupiny A1 hladce poradili s Ústím nad Labem. Slezané se proti Slunetě blýskli 105 body a zajistili si postup do play off z druhého místa.

Opavští vykročili za důležitým vítězstvím rázně. V úvodní čtvrtině zasypali ústeckého soupeře 39 body, proměnili hned šest ze sedmi pokusů z tříbodové vzdálenosti a získali pevnou půdu pod nohama.

"To je naše hra. Když dáváme trojky, hned se uklidníme a vypadáme lépe také v obraně. Spíš by to sice mělo být naopak, ale my to tak zkrátka máme. Když se trefíme, máme daleko větší vůli rotovat v obraně a pomáhat si. Hráli jsme výborně," pokyvoval opavský kouč Petr Czudek.

Domácí dál diktovali tempo hry, zato Sluneta se nebývale trápila v zakončení. V první půli měla pouze poloviční úspěšnost v zakončení za dva i za tři body a rozjeté Opavě nemohla konkurovat. Pandy dokázaly přitlačit domácí až v závěrečné čtvrtině, ale opavský tým luxusní náskok nepustil. I za přispění dvou oddechových časů, po kterých sáhl Petr Czudek. "Normálně bych už je nebral, ale kolega se k nim moc neměl. Naše holky (Divošky – pozn. red.) byly natěšené. Chtěly předvést, co si nacvičily, tak jsme jim chtěli dát prostor," usmál se trenér opavských basketbalistů.

Slezané tak půjdou po výhře v poměru 105:87 do play-off z druhé pozice. Jméno opavského soupeře pro čtvrtfinále ovšem odkryje až předkolo. V něm si to rozdají USK Praha s Ostravou a Hradec Králové s Děčínem. "Za druhé místo jsme rádi, protože výhoda domácího prostředí je pro nás zvlášť v play-off důležitá. Těšíme se na to, že na zápasy přijde hodně lidí a společně si užijeme závěr sezony," doplnil Petr Czudek.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 105:87 (39:22, 62:40, 82:58)

Body: Markusson 18, Klečka 13, Zbránek 13, Slavík 13, Švandrlík 11, Kouřil 11, Gniadek 10, Šiřina 9, Jurečka 7 - Spencer 23, Joseph 19, Autrey 18, Karlovský 9, Johnson 8, Fait 5, Pecka 5.

Rozhodčí: Blahout, Scholze, Karafiát. TH: 10/11:8/8. Trojky: 13:11. Doskoky: 32:28. Fauly: 17:11. Diváci: 727.