04. 03. 2017

Skvělý závěr rezervy

Co se nepodařilo minulou sobotu áčku, to se povedlo v pátek rezervě. Opava porazila Nymburk.

Co se nepodařilo minulou sobotu áčku, to se povedlo v pátek rezervě. Opava porazila Nymburk. Jednalo se samozřejmě o druhé kolo prvoligové nadstavby a souboj rezerv obou týmů. Petr Valeček měl se svými asistenty Radkem Filipem a Kryštofem Vlčkem k dispozici z pendlů trio Bujnoch - Dragoun - Kvapil, trenér Nymburku Pavel Beneš přivezl mimo jiných i Martina Peterku a Matěje Svobodu.

První čtvrtina byla vyrovnaná, v té druhé začali mít mírně navrch hosté, kteří se v koncovce prvního poločasu dostali do devítibodového vedení. To naši v nástupu do druhé půle díky Jirkovi Dihelovi a Mírovi Kvapilovi sice rychle stáhli, ale Nymburk opět odskočil na dvouciferné vedení a stav 59:71 nevěstil před posledním dějstvím pro Opavu nic příjemného.

Naši kluci ale nic nevzdali, začali postupně z náskoku soupeře ukrajovat a po šesti minutách se po koši s faulem Jirky Dihela dostali dokonce do minimálního vedení. Stejný hráč přidal vzápětí trojku a naši už vedení z rukou nepustili. Po trojce Michala Ivana byl náš náskok sice jen dvoubodový, ale výhru v závěru pečetili Rosťa Dragoun a symbolicky smečí po rychlém protiútoku Jiří Dihel.

"Byl to velice pěkný zápas. Myslel jsem sice, že budeme schopni vyrotovat víc hráčů, ale nymburské devatenáctky posílené o Peterku se Svobodou jsou velmi silný tým, jeden z nejsilnějších co tu zatím hrál. Museli jsme tak nechat po většinu času hrát nejsilnější sestavu," začal s hodnocením Petr Valeček.

"Mirek Kvapil měl dneska svůj den, trefoval se i z dálky, výborně zahrál Jirka Dihel a když bylo zapotřebí, tak to pohecoval Víťa Branda. Měli jsme celý zápas problémy s pohyblivostí atleticky výborného soupeře, v momentě, kdy jsme postavili zónu a začali v ní komunikovat, se soupeř zastavil a přes nějaké chyby v závěru jsme to dotáhli k výhře," dokončil opavský trenér.

O Mirkovi Kvapilovi (29 bodů, 5 doskoků, 3 bloky, val. 29) a Jirkovi Dihelovi (26 bodů, 4 asistence val. 25) již byla řeč, vyzvednout je třeba také Rosťu Dragouna, který měl blízko k triple-double (8 bodů, 9 doskoků, 9 asistencí, val. 25), double-double si za 12 bodů a 10 doskoků připsal Vašek Bujnoch (val. 20).

BK Opava B - Basketball Nymburk B 90:84 (22:21 38:47 59:71)
Body: Kvapil (trojky 10/5) 29, Dihel Jiří 26, Bujnoch 12, Dragoun 8, Branda a Mičunek 6, Kurečka Šimon 3 - Peterka Martin 23, Svoboda 16, Ivan 13, Kotásek 11, Rovenský 7, Hořejš a Kolář 6, Štafl 2
Diváků: 72

Příští zápas odehraje naše béčko v neděli 12.3.2017 v Hradci Králové, doma se opět představí v pátek 17.3.2017, kdy bude hostit v utkání 4. kola nadstavbové skupiny C tým Slavoj BK Litoměřice. Začátek je tradičně v 19:00 hod.