14. 11. 2015

Šlapanice odjely se stovkou

V dalším prvoligovém zápase nepřipustila naše rezerva žádné překvapení a poradila si se Sokolem Šlapanice.

Hosté přijeli jen se sedmi hráči, ale kdo čekal od začátku jasný zápas, ten se mýlil. Vedení se ujali Šlapanice trojkou Radka Šíra, za Opavu odpověděl stejně Michal Ihring. Domácí si pak vytvořili menší náskok, ale hosté byli stále na dostřel. To platilo i o druhé čtvrtině, kdy hosté dokonce srovnali stav na 28:28, ale pak přišla osmibodová šňůra Opavy a do šaten se nakonec šlo za stavu 47:39.

Po pauze se ale již projevila úzká rotace hostů a opavský náskok začal narůstat. Pár desítek přítomných diváků pak vidělo některé pěkné akce, například ukázkový blok Kryštofa Vlčka nebo trojku Tomáše Dihla v poslední vteřině třetího hracího období. Závěrečná čtvrtina byla jen otázkou toho, zda padne populární stovka. Tu nakonec přibalil soupeři na zpáteční cestu nejlepší opavský hráč Rostislav Dragoun.

"Po rozhárané první polovině, kdy jsme hráli dobře v útoku, ale velmi špatně v obraně, jsme si v poločase něco v šatně vysvětlili, musel jsme trochu zvýšit hlas. Ve druhé půlce už jsme si vytvořili náskok, takže se na palubovku dostali všichni. Takže, alespoň co se týče výsledku, můžeme být spokojeni," zhodnotil utkání Petr Valeček.

V opavském dresu tentokrát nikdo příliš nevynikal nad ostatní, nejužitečnějším hráčem byl Rosťa Dragoun (19 bodů, 4 doskoky, val. 23), jen dva doskoky chyběly k double-double Romanu Víchovi a Mirkovi Kvapilovi. Z hostů nutno vyzvednout Jana Rotrekla, který ke 22 bodům přidal i 13(!) získaných faulů (val. 28).

BK Opava B - Sokol Šlapanice 100:68 (25:20 47:39 75:49)
Body: Dragoun 19, Vlček 15, Michal Ihring 12, Branda a Robert Dihel 11, Kvapil a Vícha 10, Matějka 7, Tomáš Dihel 5 - Rotrekl 22, Vaněk 9, Denk, Hilšer a Šír 8, Pavličík 7, Rusz 6
Trojky: 27/11 - 17/4
TH: 18/11 - 23/18
Chyby: 26 - 21
Doskoky: 42 - 26
Rozhodčí: Holubek, Vyplel
Diváků: 50

Druhou polovinu základní části skupiny "Východ" 1. ligy začnou naši basketbalisté domácím zápasem se Zlínem. Termín je trochu netradičně až v neděli 22.11.2015 se začátkem od 15:00 hod., vstup zdarma.