19. 04. 2023

Jakub Slavík: Teď to teprve začíná

K postupu do play-off ve středu vydatně pomohl Jakub Slavík

"Sláva" zaznamenal 14 bodů, k tomu přidal 4 doskoky, 2 asistence a 2 zisky (val. 12). Stejně jako všichni v hale (vyjma týmu Slavie) byl po zápase spokojen.

Slávo, velká gratulace celému týmu i tobě osobně. Ten kámen, který spadl ze srdce nejen hráčům a realizačnímu týmu, ale také divákům, ten musel být slyšet až v Praze, co říkáš?
To jo. Jsme moc rádi, že jsme urvali výhru a postoupili z předkola. Ovšem nyní teprve začíná ta hlavní část. Doufám, že to zápasové tempo bude hrát v náš prospěch. Jedeme do Brna s cílem vyhrát. Máme to s nimi zatím 3 - 1, jsme namotivovaní a věříme si.

Vy jste měli dnes famózní vstup do zápasu, trojky padaly jak na běžícím páse a rozhodující náskok přišel vlastně už v první čtvrtině.
Ano, to byl náš plán. Nastavit směr zápasu tak, abychom už na začátku získali náskok. To se nám podařilo. Měli jsme Slavii co vracet nejen z pondělí, ale i ze základní části. Takže jsem rád, že to dopadlo dobře a ještě takovým velkým rozdílem.

Pražané to sice ještě po přestávce trochu zdramatizovali, snažili se dostat do zápasu, ale vy jste to nepřipustili.
Slavia po poločase zbraně neskládála, my jsme naopak trochu mysleli, že to půjde samo. Začátek druhého poločasu byl z naší strany vlažnější, ale pak jsme se vzpamatovali, uvědomili si, že se hraje 40 minut. Takže jsme zabrali a zase se dostali do velkého náskoku.

Dneska přišlo "jen" 1180 diváků, ale žluté peklo vás hnalo jako vždycky.
Ano, atmosféra v hale byla opravdu bouřlivá, i když se hrálo na Opavu v netradiční čas. Děkujeme všem, kteří si přesto našli do haly cestu a doufám, že jejich podpora nás bude provázet celé play-off.

Brno nás asi nemá v oblibě, mají to s námi zatím 1 - 3, takže odtud by se to mohlo odvíjet, co říkáš?
Je to tak. Já věřím, že Brňáci nejsou úplně rádi, že nás chytli do play-off. Pro nás je to na druhou stranu velká motivace. Umíme na ně hrát, takže nevidím důvod, proč je neporazit.

V neděli bude autobus, takže budete mít podporu i venku, což už je, až na vzdálené destinace, také tradiční.
Brno je pro nás fajn z hledisky logostiky, není to moc daleko, takže naši fanoušci, naše žluté peklo, mohou jet s námi a hnát nás dopředu.

Díky moc za rozhovor a z Brna přivezte alespoň jednu výhru!