06. 12. 2018

Smolná porážka s Nymburkem

Nechybělo mnoho a Nymburk odešel z Opavy poražen.

Nechybělo mnoho a Nymburk odešel z Opavy poražen. Slezané drželi s favoritem krok. Bylo k vidění drama až do závěrečného klaksonu.

„Utekl nám vstup do druhého poločasu. Pořád se o tom bavíme a zase jsme si nedali pozor,“ poznamenal opavský rozehrávač Radim Klečka. „Soupeř nám odskočil. Nám se podařilo desetibodový rozdíl vymazat, ale stálo nás to hodně sil,“ přiznal autor třiadvaceti opavských bodů. „Samozřejmě nás trápily doskoky,“ dodal.

Zápas se rozhodoval v posledních vteřinách, domácí měli míč, ale Radovan Kouřil balon obroučkou neprohodil. „Měli jsme poslední střelu, kterou jsme chtěli mít. I když nebyla špatná, koš z ní nebyl. Na trojku to nebylo, protože Radovan byl těsně bráněný,“ vracel se k závěrečné pasáži Radim Klečka.

Tak blízko od vítězství nad Nymburkem už Opava dlouho nebyla. „Byli jsme strašně blízko. Nymburk podržel Lawrence, který odehrál výborný zápas. My jsme hráli slušně, od tohoto výkonu se můžeme odrazit,“ hledá Klečka pozitiva a dodává: „Nemůžeme si dovolit ztrátu. V Kolíně to nebude jednoduché, ale věřím, že vyhrajeme.“

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Nymburk 79:81 (19:22, 41:43, 60:59)

Body: Klečka 23, Gniadek, Švandrlík po 13, Kouřil 12, Kvapil 11, Bujnoch 3, Jurečka, Slavík po 2 - Lawrence 22, Bohačík 12, Peterka, Vyoral po 10, Wright 9, Benda, Kříž po 4, Myers, Pumprla po 3, Cosey, Davis po 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kapaňa. TH: 15/11:11/8. Trojky: 10:9. Doskoky: 36:46. Fauly: 17:17. Diváci: 540.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.