20. 03. 2019

Smutný konec pro Opavu, senzace se nekonala

Tak blízko k vítězství nad Nymburkem opavští basketbalisté dlouho nebyli.

Tak blízko k vítězství nad Nymburkem opavští basketbalisté dlouho nebyli. O vítězství favorita rozhodl až čtyři desetiny před koncem Bracey Wright. Středočeši ve slezské metropoli vyhráli 90:89.

Čekalo se, co s Opavou udělá prostějovský debakl. Očividně ji nakopl. Nymburk v prvním poločase zaskočila střelbou z dálky. Střílela jednu trojku za druhou a v poločase mohla vést daleko větším rozdílem. Škoda, že se tolik neprosazovala zpod koše. K velkému výkonu se rozehrál Filip Zbránek, který celkově proměnil pět ze sedmi trojkových pokusů, k tomu ještě přidal pět doskoků.

Po přestávce Nymburk začal utahovat šrouby. Opavě se ale jeho pokusy o trhák podařilo odrážet. Necelé tři mnuty před koncem dával Kříž trojku, favorit vedl 79:71 a zdálo se, že má vítězství v kapse. Ale opak byl pravdou. Slezané opět vsadili na trojky a výsledek dokonce otočili. V samotném konci ubránili útok soupeře, Kouřil byl faulován a šel na šestky. Bohužel svou roli neustál. Ani jednu neproměnil. Na druhé straně vzal zodpovědnost na sebe Wright a střelou čtyři desetiny před koncem rozhodl o výhře hostů.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 89:90 (29:24, 48:45, 69:73)

Body: Zbránek 20, Kvapil 13, Kouřil 12, Gniadek 11, Šiřina 9, Dragoun 8, Jurečka 7, Švandrlík 5, Klečka 3, Slavík 1 – Wright 23, Kříž 16, Bohačík 12, Vyoral 10, Hruban 7, Davis 4, Peterka 4, Pumprla 2. Rozhodčí: Matějek, Karafiát, Scholze. TH: 15/20:17/21. Trojky: 16:9. Doskoky: 32:44. Fauly: 23:23. Diváci: 654.