28. 11. 2015

Sobotní jízdu řídil Kuba Šiřina

S velkým přehledem zvládli opavští basketbalisté sobotní utkání Kooperativa ligy proti Kolínu.

S velkým přehledem zvládli opavští basketbalisté sobotní utkání Kooperativa ligy proti Kolínu. Cestu za jasným vítězství režíroval kapitán týmu Jakub Šiřina, autor sedmadvaceti bodů.

Kolín nepřijel do Slezska kompletní. „Máme určité problémy, ale musíme se s nimi poprat,“ řekl trenér Geosanu Predrag Benaček.  Jeho tým v úvodu chviličku po trojce Ličartovského vedl, ale šlo o chvilkovou epizodu. Slezané brzy výsledek otočili a začali pracovat na náskoku. „Začátek byl z naší strany možná trochu vlažný, ale naštěstí jsme se rychle dostali do tempa,“  pronesl opavský křídelník Filip Zbránek.  „Martin Gniadek získal snad tři balony, Šířa trefil trojky v krátkém časovém sledu, to byly zlomové okamžiky. Pak jsme se uklidnili a zápas kontrolovali,“ podotkl Petr Czudek.  Už v poločase si drželi domácí slušný náskok.

„O přestávce jsme si říkali, že nesmíme polevit, ať se neopakuje Ústí. Nakonec jsme celé utkání zvládli v pohodě a těšíme se na Nymburk,“ usmál se Filip Zbránek, jenž v prvním poločase zaznamenal tři trojky v řadě. Opavští nedali soupeři sebemenší šanci na odpor. Jasně kralovali ve všech herních činnostech. „Těžko se mi zápas hodnotí. Opava nás přehrála ve všech směrech, jasně kralovala na doskoku. Gratuluji domácí a Čoudovi k vítězství,“ shrnul Predrag Benáček. „Zaslouženě jsme vyhráli, všichni hráči, co nastoupili, si zaslouží pochvalu. Co mě trápí, jsou ztráty. Šestnáct je moc,“ řekl Petr Czudek. „Hráli jsme s větší chutí, než soupeř. Ale musíme předvádět ještě lepší výkony, aby se zvedla návštěva v hale,“ uzavřel.  

BK Opava – Geosan Kolín 91:65 (21:15, 46:29, 69:46)

Body: Šiřina 27, Zbránek 14, Gniadek 12, Blažek 11, Kramný 10, Dragoun 5, Vlček 4, Cvek 4, Kvapil 2, Jurečka 2- Skinner 22, Ličartovský 12, Faifr 12, Hunt 10, Machač 4, Vocetka 3, Allen 2. Rozhodčí: Dolínek, Kapl, Kapaňa. Fauly: 18:25. TH: 21/28:8/9. Dvojky: 23/33: 21/43. Trojky: 8/23:5/19. Doskoky: 40:20. 5 chyb: 38. Ličartovský. Diváků: 819.

fotografie z utkání

 

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.