20. 05. 2018

Sokoli nahrazují Lvy v KNBL

V ročníku 2018/19 již nebudou hrát jindřichohradečtí Lvi, ale Královští Sokoli z Hradce Králové.

V ročníku 2018/19 již nebudou hrát jindřichohradečtí Lvi, když v baráži podlehli prvoligovým Královským Sokolům z Hradce Králové.

Sokolům vyšel až čtvrtý pokus v řadě, když předtím neuspěli postupně s Brnem, Jindřichovým Hradcem a Prostějovem. I tentokrát si přinesli z prvního zápasu v Jindřichově Hradci nadějný výsledek, neboť prohráli o pouhé tři body 93:96, když ovšem v průběhu utkání vedli až o 15 bodů a o výhru přišli až v koncovce.

Zajímavostí prvního zápasu bylo 17(!) asistencí jindřichohradeckého Edi Sinadinoviće a 34 bodů DeAndre Upchurche ze stejného týmu. Nejlepším střelcem Sokolů byl s 27 body Ondřej Peterka, jeho bratr Martin, posila z Nymburku, zase dosáhl na double-double.

Odveta v Hradci Králové měla podobný průběh. V konci 3. čtvrtiny vedli domácí již 73:55 a zdálo se, že již mohou slavit. Lvi se ale nevzdali a dvě minuty před koncem po trojce veterána Stanislava Zuzáka ztráceli již jen jeden bod a postup měli na dosah. Koš zahraniční posily Sokolů Charlese Marquardta ale poslal zápas do prodloužení. V něm už dominovali domácí a po výhře 102:91 mohla v jejich řadách propuknout postupová euforie.

"Potvrzuju, že do NBL chceme jít. Proto jsme ty poslední čtyři sezony se čtyřmi barážemi absolvovali. Nevím o ničem, co by teď našemu postupu bránilo. Pro nás už není cesty zpět," uťal rázně spekulace o tom, že by snad Hradec Králové rezignoval na účast v Kooperativa NBL 2018/19, trenér a zároveň otec Martina a Ondřeje na palubovce Lubomír Peterka. 

Na jihu Čech pochopitelně zavládl smutek, když se Lvi musí po šesti sezónách v nejvyšší soutěži vrátit zpět do 1. ligy. "Na jednu stranu je to pro nás sportovní tragédie, ale není to konec našeho klubu. Už pracujeme na podobě fungování týmu v první lize. Všechny české hráče máme pod smlouvami, které dodržíme, a hráči tak zůstávají v Jindřichově Hradci i pro první ligu. Pevně věříme, že se od nás neodvrátí naši partneři a sponzoři, zůstane nám nakloněno město, kraj a samozřejmě fanoušci a naším jediným cílem bude za rok návrat zpět do NBL," uvedl generální manažer Lions Radek Novák.

Jindřichův Hradec má tedy před sebou jasný cíl. Že ale návrat zpět není jednoduchou záležitostí, o tom by mohla vyprávět i Opava, které to trvalo celé tři sezóny. Uvidíme, jak se bude Lvům dařit. Ani Královští Sokoli to nebudou mít v Kooperativa NBL jednoduché a v Hradci Králové již určitě přemýšlejí, s jakým kádrem do nové sezóny vstoupí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.