02. 09. 2019

Solidní výkon proti USA

S "opavskou stopou" na lavičce i na palubovce zahájila česká reprezentace boje na MS v Číně.

Porážka s největším favoritem turnaje se čekala, ale Češi se nezalekli hvězd NBA a drželi se statečně. Vyjma druhé čtvrtiny prohráli ostatní úseky hry jen o 3 či 4 body a konečná porážka 67:78 se dá hodnotit jako solidní výsledek. Tahouny byli hlavně Tomáš Satoranský (17 bodů, 5 asistencí), Vojtěch Hruban (13 bodů) a výtečně vstoupil do turnaje Petr Bohačík (13 bodů, 9 doskoků, val. 16). Jakub Šiřina si připsal premiérových 7 minut a 47 vteřin na MS a pomohl týmu 3 asistencemi.

Již zítra čeká na naše borce celek Japonska, který v 1. kole podlehl Turecku 67:86. Utkání, které Češi potřebují vyhrát, začíná v úterý 3.9.2019 od 10:30 středoevropského času a vysílá ho pochopitelně ČT 4.