03. 01. 2024

Souboj o první místo pro Nymburk

Byl to zápas, který se musel líbit. Opavští basketbalisté ale v Nymburku na desáté vítězství v řadě nedosáhli.

Slezanům nešla rozhodně upřít velká snaha, na Středočechy to ale nestačilo. Domácí celek zvítězil 93:72. Pozitivem je, že do hry už naskočili marodi Zbránek s Puršlem.

Už první čtvrtina nabídla divoký basketbal. „Zápas se hrál ve velmi velkém tempu, měl mezinárodní úroveň,“ řekl po utkání opavský trenér Petr Czudek.

„Nymburk do toho vstoupil s velkou energií. I když mu chyběli podkošoví hráči, tlačil nás. Ve druhé čtvrtině jsme měli výpadek. Domácí toho využili a šli do dvouciferného vedení,“ řekl ještě k prvnímu poločasu.

Po přestávce se snažila Opava s výsledkem něco udělat, bohužel se jí to nepodařilo. „Zkoušeli jsme to z dálky. Měli jsme ale slabé procento. Domácí si výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli,“ uznal Petr Czudek.

ERA Basketball Nymburk - BK Opava 93:72 (32:25, 52:44, 71:57)

Body: Gordon 21, Svejcar 19, Rylich 13, Mathon 11, Collins 10, Kříž 10, Sehnal 5, Kovář 2, Tůma 2 - Puršl 11, Pecháček 10, Slavík 10, Townes 8, Mokráň 7, Švandrlík 7, Farský 6, Jurečka 6, Gniadek 5, Kouřil 2.

Rozhodčí: Baloun, Nejzchleb, Linhart. TH: 30/22:19/10. Trojky: 9:6. Doskoky: 52:32. Fauly: 24:26. Diváci: 830.