10. 11. 2016

Souboje Opavy s Novým Jičínem jsou opět zde!

Fanoušci obou táborů jistě vzpomínají na velkou rivalitu Opavy a Nového Jičína. Tato doba se opět vrací.

Líté boje mezi Opavou a Novým Jičínem proběhly naposledy v sezóně 2010/11, pak v Novém Jičíně z finančních důvodů rozpustili velmi úspěšný A-tým a to byl konec vrcholového basketbalu v tomto městě. Tým Nového Jičína se pak pohyboval pouze na krajské úrovni a jeho vzestup byl jen pozvolný. V loňské sezóně ale skončil Nový Jičín na 2. místě ve skupině C 2. ligy, v play-off si pak novojičínští basketbalisté hladce poradili s týmem Mladé Boleslavi a stali se účastníkem baráže o 1. ligu.

Baráž sice Nový Jičín zahájil prohrami s VŠB Ostrava a UP Olomouc, ale finiš Novojičínským vyšel a po těsné výhře nad VŠB Ostrava a domácím vítězstvím nad UP Olomouc mohli slavit postup do druhé nejvyšší basketbalové soutěže mužů. Tím také bylo jasné, že opět dojde na souboje Opavy a Nového Jičína, i když Opavu bude zastupovat "pouze" naše rezerva. I tak bude mít nadcházející zápas své kouzlo.

V 1. lize má Nový Jičín zatím bilanci 3 - 3 a je na 5. místě tabulky. Hlavní oporou týmu je ostřílený matador Rosťa Pelikán, který v šesti zápasech dosáhl 5x na double-double a jeho statistiky jsou úctyhodné: 17.0 bodu, 12.2 doskoku a průměrná užitečnost 31.3. Pro opavské fanoušky je zajímavé to, že do Nového Jičína přestoupil Radim Kramný, který ale zasáhl zatím jen do dvou zápasů a jeho start v pátek je kvůli zranění nejistý.

S Novým Jičínem jezdí pravidelně početná skupina fanoušků a nejinak tomu bude zřejmě i tento pátek. Proto přijďte zavzpomínat na doby minulé a také povzbudit naše béčko v dalším prvoligovém zápase. Utkání BK Opava B - BC Nový Jičín začíná v pátek 11.11.2016 od 19:00 hod., vstup je tradičně zdarma, vstup bude otevřen nejpozději půl hodiny před začátkem zápasu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.