04. 01. 2017

Soumrak nad Prostějovem?

Jeden z nejúspěšnějších týmů české basketbalové ligy posledních let začíná mít problémy.

Jeden z nejúspěšnějších týmů české basketbalové ligy posledních let začíná mít problémy. Všechno začalo odchodem Jana "Čendy" Tomance do Brna. Toho pak začátkem prosince následoval Lukáš Palyza, který si za svůj nový klub vybral vicemistra BK Děčín. Před vánočními svátky pak v Prostějově dali sbohem polskému rozehrávači Maxymu Kulonovi, který nenaplnil jejich představy. Na přelomu roku ale přišly další orlí ztráty. Svitavy zlákaly jak prozatím nejlepšího rozehrávače Kooperativa NBL Romana Marka (průměr na zápas 7.7 asistence), tak excelentního dálkového střelce Pavla Slezáka.

"Odchody přišly v nevhodnou dobu, ale to už se tak někdy stane. Oba hráči dostali nabídku, která výrazně přesahuje naše ekonomické možnosti, navíc šlo o dlouhodobé kontrakty," uvedl na prostějovských stránkách generální manažer Orlů Petr Fridrich. K dovršení všeho bude Prostějovu zhruba tři měsíce chybět také Michal Norwa, který je po operaci zraněného kolene.

Problémy v kádru řeší v Prostějově angažováním zahraničních hráčů. Na rozehrávce by se měl objevit Američan Rayshawn Simmons, který přichází z NCAA, na křídle bude působit Torrence Dyck a pod košem další Američan, který ovšem vlastní také irský pas, Brian Fitzpatrick. Ten hrál naposledy v japonském Hokkaidu. Jak se noví hráči osvědčí, to budou opavští fanoušci moci posoudit na vlastní oči 23. ledna, kdy budeme prostějovské Orly hostit v zápase 20. kola KNBL.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.