12. 11. 2021

Soupeř v kole 13/22: ERA Basketball Nymburk

Po pohárové výhře nad nizozemským Den Bosch čeká další těžký soupeř také v KNBL - mistrovský Nymburk

Začátky basketbalu v Nymburku se datují do roku 1929 a do šedesátých let se zde hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Po vstupu bratří Janstů se ale tento celek rychle dostal do nejvyšší soutěže.

Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 17 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 13 výher v Českém poháru.

Po další vítězné sezóně 2020/21 opustila Nymburk pětice Dalton, Obasohan, Zimmerman, Prewitt a Šafarčík, místo kterých do týmu přišli křídelník František Váňa, australský pivot Gorjok Gak, americký forward Demetre Rivers a jeho krajan na rozehru Sterling Gibbs. 

Odešel i úspěšný trenér Oren Amiel, taktovku převzal jeho dosavadní asistent Aleksander Sekulić. Postupem času se v Nymburce objevil také americký rozehrávač Colbey Ross, odešel naopak pivot Hunter Mickelson, který zamířil do Brna.

Nymburk suverénně vede českou ligu, když zatím ve všech 12 odehraných zápasech zvítězil. Porazil i ve 2. kole Opavu, ale až v prodloužení 91:89. Na výhru nad Nymburkem tak čekáme od 6.5.2017. Ve vyrovnaném nymburském kádru se zatím nejvíce daří dvojici Vojtěch Hruban a Jerrick Harding.

Nymburk i letos hraje Ligu mistrů. Ve své skupině je zatím s bilancí 2 - 2 na třetím místě, když vyhrál v Soluni a doma s Ikogeou, prohrál naopak v 1. kole na půdě Galatasaray a toto úterý po nepovedené koncovce doma se Soluní. Postup do další fáze má ale stále ve svých rukou.

Každopádně čeká na naše basketbalisty těžká šichta. "Máme to teď všechno takové pohárové. Uvidíme, doufám, že přijde co nejvíce lidí, takže bude zase šestý hráč a pokusíme se Nymburk potrápit. Musíme se dobře připravit a odvést v sobotu svoje maximum," řekl k zápasu Honza Švandrlík.

"Ve středečním pohárovém utkání jsme se naladili na vítěznou notu. V sobotu nás čeká v KNBL soupeř nejtěžší, ke kterému cítíme respekt. Na začátku soutěže jsme v Nymburce dotáhli utkání až do prodloužení, ale je pravda, že soupeř ještě nebyl sehraný. Nicméně hrajeme doma a pokusíme se pro nás nepříznivou letitou sérii přerušit a zvítězit," rozebral situaci Petr Czudek.

A Radim Klečka trenéra doplnil: "Už se Nymburka tolik nebojíme, i když do utkání nevstupujeme v roli favorita. Ve středu jsme si ve FEC dokázali, že se dá porazit každý tým. Musí se vše sejít na naší straně a u soupeře ne. Pak je šance. Doufáme, že přijdou diváci a podpoří nás v naší snaze o senzaci."

Šestý hráč na palubovce, tedy výtečné opavské publikum, skvěle zahrál s Den Boschem a všichni věří, že tomu tak bude i s Nymburkem.

Utkání 13. kola KNBL BK Opava - ERA Basketball Nymburk se hraje v sobotu 13.11.2021 s tradičním začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.