16. 12. 2022

Soupeř v kole 13/23: BC GEOSAN Kolín

Po nepovedeném derby s Ostravou přivítáme na své palubovce kolínské Medvědy

Basketbal se v Kolíně začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. Získal již i dvě bronzové medaili a to v roce 2012 a 2021. 

V posledních pěti ročnících KNBL se Kolín vždy probojoval do play-off. V minulé sezóně ale vypadl již ve čvrtfinále s Ústím nad Labem a obsadil konečné páté místo.Po sezóně odešli jen Kristopher Martin a Robert Rožánek, ovšem kádr doplnila trojice Ondřej Šiška, litevský pivot Džiugas Slavinskas a Lamb Autrey a na trenérskou židli usedl Adam Konvalinka. Autrey se ale dlouho v Kolíně neohřál a nyní již hraje v Hradci Králové.

Kolínský letošní cíl je medaile a zatím to Medvědi naplňují. Po 11 odehraných zápasech jsou třetí s bilancí 8 - 3. Na své letošní jízdě už mají na svém kontě i skalp mistrovského Nymburku, který porazili dokonce na jeho palubovce. Tradičním lídrem týmu je Adam Číž, ale skvělé výkony odvádějí také Džiugas Slavinskas, Jakub Petráš nebo Ondřej Šiška.

Kolín jsme ve 2. kole porazili na jeho palubovce 80:75, ale zápas, který nás v sobotu čeká, bude zřejmě trochu o něčem jiném. Kolín je "v laufu", naši basketbalisté se zatím hledají. Rozhodně musí podat zcela jiný výkon, než jaký předvedli v zápase s Ostravou. Toho si je celý tým vědom.

"Po prohraném utkání s NH Ostrava se chceme rehabilitovat hlavně divákům lepším a bojovnějším výkonem, než byl ten středeční. I když nás čeká těžší soupeř než byla Ostrava, věřím v úspěch a nastartování týmu na vítěznou vlnu," neztrácí naději Petr Czudek, který už by mohl počítat s Jakubem Mokráněm.

I Filip Zbránek burcuje tým: "Musíme zabojovat a soustředit se náš výkon, ve kterém máme v poslední době mezery. Základem bude obrana a doskakování pod oběma koši. To když zvládneme, tak můžeme porážet týmy z čela tabulky." 

Zelo bude mezi spoluhráči stále postrádat zraněného Dontaye Bassetta a rehabilitujícího Kryštofa Kavana, ale jak už bylo řečeno, na palubovce by se mohl objevit rekonvalescent Kuba Mokráň.

Všichni také spoléhají, že na ně po posledních výkonech fanoušci nezanevřeli  a že opět vytvoří pravou domácí atmosféru. Zápas 13. kola KNBL BK Opava - BC GEOSAN Kolín začne v sobotu 17.12.2022 v obvyklých 18:00 hod.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.