04. 10. 2022

Soupeř v kole 2/23: GEOSAN Kolín

I ve druhém kole KNBL máme těžkého soupeře. Jedeme do Kolína

Basketbal se zde začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. Získal již i dvě bronzové medaili a to v roce 2012 a 2021. 

V posledních pěti ročnících KNBL se Kolín vždy probojoval do play-off. V minulé sezóně ale vypadl již ve čvrtfinále s Ústím nad Labem a obsadil konečné páté místo.Po sezóně odešli jen Kristopher Martin a Robert Rožánek, ovšem kádr doplnila trojice Ondřej Šiška, litevský pivot Džiugas Slavinskas a Lamb Autrey a na trenérskou židli usedl Adam Konvalinka. S nimi Kolín letos pomýšlí na medailové příčky.  

"Rozpočet je vyšší než loni, jdeme do 16. sezony v NBL, přičemž zhruba dekádu zpátky jsme se začali snažit to každý rok trošku vylepšovat a věřím, že v tom budeme pokračovat. Uznávám, že mluvit jen o play-off by teď bylo alibi, takže bychom chtěli bojovat o medaili, ale sezóna ještě ani nezačala," řekl v jednom z rohovorů generální manažer Kolína Miroslav Sodoma.

V prvním kole si Medvědi poradili s Olomouckem na jeho palubovce 78:73, když se střelecky hned v úvodním zápase zaskvěl Slavinskas s 23 body, který se s koeficientem 32 stal zároveň nejužitečnějším hráčem úvodního kola nového ročníku KNBL.

Naši basketbalisté ale mají pro strach uděláno. "Zítra jedeme do Kolína, který nebude jednoduchým soupeřem. Výrazně posílil na rozehrávce a perimetru. My jsme nezvládli první ligové utkání proti Nymburku, tak bychom rádi přivezli body z hřiště soupeře," řekl k zápasu Petr Czudek, kerému budou stále chybět Rosťa Dragoun i Kryštof Kavan

"Víme, že jedeme k sebevědomému soupeři, který výrazně posílil, což dokázal předvést i v prvním utkání KNBL, když vyhrál v Olomouci. Kolín patří k favoritům celé soutěže.Chceme pomýšlet vysoko, a proto jedeme do Kolína s cílem zvítězit," přidal kapitán Jakub Šiřina.

Ani Radek Farský se nijak nebojí: "Já se do Kolína těším. Mají posílený tým, vyslali signál, že chtějí do finále a já doufám, že jim ve středu trochu srazíme hřebínek."

Jak to celé nakonec dopadne, to budeme vědět ve středu večer. Utkání 2. kola KNBL GEOSAN Kolín - BK Opava se hraje 5.10.2022 se začátkem v 17:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.