20. 01. 2023

Soupeř v kole 20/23: BK KVIS Pardubice

Po třech ligových výhrách v řadě jedou naši basketbalisté do Pardubic

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. V minulé sezóně patřila Pardubicím, stejně jako o rok předtím, 6. příčka, když ve čtvrtfinále podlehly v dramatiické sérii Brnu 3 - 4.

Po sezóně odešli z Pardubic Walton, Henry, Vranković, Vučković, Šundel, Tkadlec, Svojanovský, Kalný, Janů a Dvořák, do kádru Beksy se naopak hlásili centr Robert Rikič, power forwardi Mateo Čolak (oba Chorvatsko), Jan Štěrba, guard Adam Lukeš (18 let), power forwardi Matyáš Vrábel (18 let), Tomáš Novák, Jakub Novák (oba 19 let) a rozehrávač Josef Pluhař (17 let).

Nejnovějším přírůstkem do sestavy se pak stal zkušený americký rozehrávač Nick Neal (34 let, 183 cm), který má za sebou pestrou minulost. Hrával například v Gruzii, Polsku, Chorvatsku či Srbsku. Zápas proti Opavě by měl být jeho premiérou v pardubickém dresu.

Zatím největšími oporami týmu trenéra Dina Repeši jsou Tomáš Vyoral, Petr Šafarčík, Robert Rikić a Mateo Čolak. Tomáš Vyoral a Mateo Čolak sice svému týmu v minulém kole chyběli, přesto Beksa smetla v Praze Slavii 75:47 (Pekárek 21, Rikić 11).

Pardubice tak zatím figurují zatím na 5. místě tabulky KNBL s bilancí 11 - 8. Jsou na tom tedy stejně jako šesté Ústí nad Labem a sedmá Opava. Výsledek tak bude pro vývoj KNBL velice důležitý. K tomu je nutno započítat také fakt, že jsme v 9. kole doma s Pardubicemi prohráli 75:82.

Našim basketbalistům se nyní v Kooperativa NBL daří, takže určitě v Pardubicích zabojují o další výhru. Bude to ale velmi složité. Naštěstí, jak se zdá, se náš kádr již zdravotně stabilizoval, takže proti Bekse vyběhne stejná sestava jako proti Olomoucku.

"Samozřejmě chceme zůstat na vítězné vlně posledních utkání. Nečeká nás nic jednoduchého. Pardubice jasně zvítězily na Slavii, kde my jsme propadli. Navíc mají nového rozehrávače, takže ještě posílily. Uvidíme v jaké sestavě nastoupí," řekl k nadcházejícímu zápasu Petr Czudek.

K tomu přidává Honza Švandrlík: "Máme za sebou tři vítězná utkání, takže jsme sebevědomí. Víme. že nás čeká těžký soupeř, který je vzhledem k postavení v tabulce favoritem. Zabojujeme, abychom potvrdili oprávněnost naší účasti v první osmičce soutěže po základní části."

Zápas 20. kola KNBL BK KVIS Pardubice - BK Opava se hraje v sobotu 21.1.2023, začíná se v 17:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.