07. 10. 2022

Soupeř v kole 3/23: SK Slavia Praha

Po mistrovi přivítáme v Opavě nováčka soutěže, kterým je pražská Slavia

Tým byl založen v roce 1943 a v letech 1993 - 1998 působil i v nejvyšší basketbalové soutěži. V minulé sezóně uspěl v baráži, v níž byl jeho soupeřem Jindřichův Hradec. Pražané sice prohráli domácí zápas 74:78, ale v odvetě zabojovali a po výhře 78:64 se probojovali do nejvyšší soutěže mužů.

Po sezóně odešli Bradley, Park, Aušprunk, Nehyba, Novotný, Kratochvíl a Jan Böhm, tým naopak posílili power forward Dontae Bruner (USA), jeho krajan a rozehrávač Adam Joseph Dworsky, Slováci Robert Rožánek a Juraj Páleník a mladíci Vojtěch Sýkora (20 let), Martin Kheil a Pavel Benák (oba 19 let).

V týmu je několik jmen, spjatých s Opavou. Z hráčů je to vedle Juraje Páleníka Pavel Pumprla, který strávil v Opavě dvě sezóny a je podepsán pod opavským postupem zpět do nejvyšší soutěže a který je duší současné Slavie. Trenérem je pak Pavel Beneš, jeden ze "sedmi statečných" ze zlaté éry opavského basketbalu.

Slavia v prvním kole prohrála v Brně 79:92 (Rožánek 21, Radek Pumprla 15, Jelínek 14), ve druhém kole si ale spravila chuť, když doma přejela Olomoucko 81:62. V tomto zápase se 18 body zaskvěl exopavský Juraj Páleník, 15 jich přidal Robert Rožánek, který je zatím nejlepším střelcem pražského týmu. Varováním by mělo být, že Slavia měla s Olomouckem 23 útočných doskoků.

Naši basketbalisté jsou ale po výhře v Kolíně v dobrém rozpoložení a určitě nic nepodcení. Nepříjemné ale je, že k marodům Rosťovi Dragounovi a Kryštofu Kavanovi se v Kolíně přidal také Filip Zbránek, navíc je nejistý start Dontaye Bassetta, který má od utkání s Nymburkem problém s kotníkem.

"Chceme navázat na vítězství v Kolíně. Slavie už v přípravě ukázala svou sílu a v začátku KNBL pokračuje ve výborných výkonech. Jsme v okleštěné sestavě vzhledem ke zraněním, ale doma musíme vítězit a nesmíme žádného soupeře podcenit. Příští týden hrajeme první utkání FIBA cupu, chceme diváky svým výkonem na toto utkání nalákat," věří ve výhru Petr Czudek.

Kuba Slavík čeká obtížný zápas: "Po těsné prohře s Nymburkem a těsném vítězství v Kolíně jsme v roli favorita. Slavie však dokázala jasně porazit Olomouc a nesmíme ji podcenit. Soupeř je v nováčkovské euforii a ta mu dává sílu."

Naši basketbalisté se ale mohou spolehnout na nejlepší publikum v republice a věřme, že i s jeho pomocí si připíší druhou výhru. Utkání třetího kola Kooperativa NBL BK Opava - SK Slavia Praha se hraje v sobotu 8.10.2022, začíná se v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.