18. 11. 2022

Soupeř v kole 9/23: BK KVIS Pardubice

Po reprezentační přestávce přivítáme na své palubovce tým Pardubic

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. V minulé sezóně patřila Pardubicím, stejně jako o rok předtím, 6. příčka, když ve čtvrtfinále podlehly v dramatiické sérii Brnu 3 - 4.

Po sezóně odešli z Pardubic Walton, Henry, Vranković, Vučković, Šundel, Tkadlec, Svojanovský, Kalný, Janů a Dvořák, do kádru Beksy se naopak hlásili centr Robert Rikič, power forwardi Mateo Čolak (oba Chorvatsko), Jan Štěrba, guard Adam Lukeš (18 let), power forwardi Matyáš Vrábel (18 let), Tomáš Novák, Jakub Novák (oba 19 let) a rozehrávač Josef Pluhař (17 let).

Zatím největšími oporami týmu trenéra Dina Repeši jsou v minulých sezónách osvědčení Tomáš Vyoral a Petr Šafarčík. K nim se po svém příchodu přidali také Robert Rikić a Mateo Čolak. 

Pardubice figurují zatím na 6. místě tabulky KNBL s vyrovnanou bilancí 4 - 4. V posledním zápase před pauzou prohrály v dohrávce 5. kola doma s Brnem 65:75 (Šafarčík 12, Švrdlík 11, Rikić 10). Beksa si ale vede výborně v Alpe Adria Cupu, v němž bez porážky vede skupinu A.

Naši basketbalisté měli 14 dnů na to, aby strávili nepříjemnou prohru z palubovky posledního Olomoucka. Věřme, že to byl jen ojedinělý výpadek a naši hráči si z něho vzali ponaučení.

"Bude to těžké utkání, ale máme co napravovat. Prohra s Olomouckem se musí odčinit. Rád bych navázal na dvě vítězství se slovenským nároďákem," řekl k zápasu s Pardubicemi úspěšný slovenský reprezentant Jakub Mokráň.

Doufejme, že s podporou nejlepšího publika v republice se našim basketbalistům podaří znovu naskočit na vítěznou vlnu.

Utkání 9. kola KNBL 2022/23 BK Opava - BK KVIS Pardubice se hraje v sobotu 19.11.2022. Začátek je z důvodu požadavků České televize již od 14:45 hod.!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.