01. 04. 2022

Soupeř v kole A1/1/22: ČEZ Basketball Nymburk

Naši basketbalisté pojedou v sobotu do Nymburku k dohrávce 1. kola nadstavby A1

Začátky basketbalu v Nymburku se datují do roku 1929 a do šedesátých let se zde hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Po vstupu bratří Janstů se ale tento celek rychle dostal do nejvyšší soutěže.

Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 17 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 13 výher v Českém poháru.

Po další vítězné sezóně 2020/21 opustila Nymburk pětice Dalton, Obasohan, Zimmerman, Prewitt a Šafarčík, místo kterých do týmu přišli křídelník František Váňa, australský pivot Gorjok Gak, americký forward Demetre Rivers a jeho krajan na rozehru Sterling Gibbs.

Odešel i úspěšný trenér Oren Amiel, taktovku převzal jeho dosavadní asistent Aleksander Sekulić. Postupem času se v Nymburce objevil také americký rozehrávač Colbey Ross, odešel naopak pivot Hunter Mickelson, který zamířil do Brna. Své působení ukončil také Demetre Rivers, na počátku roku 2022 přišel naopak americký pivot Logan Routt.

Nymburk opět suverénně vede českou ligu, když zatím prohrál pouze jednou a to právě v Opavě, kde jsme 13.11.2021 zvítězili 100:98. Bilance Nymburku v KNBL je tak 33 - 1. Horší to bylo v Lize mistrů, kdy jeho pouť touto soutěž skončila už v základní skupině. Ani v Českém poháru letos mistr neuspěl, když ve finále prohrál s Opavou 93:97. Nymburk jsme tak v této sezóně porazili již dvakrát.

V nabitém nymburském kádru vynikají především Jerrick Harding a Colbey Ross. Z českých hráčů si vedou nejlépe excelentní trojkař (úspěšnost 54.5 %) Lukáš Palyza a také další čeští reprezentanti Vojtěch Hruban a Martin Kříž.

Zápasy s Nymburkem jsou vždy ty nejobtížnější. Naši kluci sice stále jedou na vítězné vlně, ale k udržení druhé příčky před play-off potřebujeme ze zbývajícíhch dvou zápasů jeden vyhrát a domácí souboj s Ústím, který se bude hrát hned v pondělí, je asi přece jen schůdnější.

"Nechci říci, že by pro nás nebylo utkání v Nymburce důležité, ale hrajeme sobota - pondělí, takže někde trochu sil pošetřit musíme a ten nejdůležitější zápas je opravdu ten pondělní, který musíme a chceme vyhrát. Nechceme spoléhat na ostatní výsledky a chceme si to druhé místo uhrát sami," konstatoval kapitán našeho týmu Jakub Šiřina

Dohrávka 1. kola skupiny A1 ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava se hraje v sobotu 2.4.2022 od 17:00 hod.