29. 03. 2022

Soupeř v kole A1/13/22: BK Pardubice

Již jen dvě výhry dělí Opavu od 2. místa před play-off. Tu první se pokusí získat s Pardubicemi

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. V minulé sezóně patřila Pardubicím 6. příčka, když ve čtvrtfinále podlehly Kolínu 0 - 3 na zápasy. 

Po sezóně odešli Burnett, Dunans, Slanina, Merešš, Škranc, Výcha, Čejka a Dvořák, svou kariéru ukončil Heřman. Posilami se naopak stali power forwardi Dantez Walton (USA) a Phil Henry (USA), křídlo David Pekárek a guard Petr Šafarčík. Na trenérskou lavičku nově usedl bývalý kouč USK Dino Repeša.

V lednu pak tým doplnil ještě chorvatský 213 cm vysoký pivot a rodák z americké Minnesoty Antonio Vranković, jehož posledním angažmá byla Cibona Záhřeb.  

Změna nastala také v zázemí klubu, když Beksa po 12 letech ukončila spolupráci se společností JIP. Název klubu tak bude znít pouze BK Pardubice.

Pardubice chtějí vylepšit loňskou šestou příčku. V současnosti jsou ale opět na 6. místě nadstavbové skupiny A1, když prohrály poslední 4 ligové zápasy. Náladu si ale vylepšily bronzovou příčkou v Českém poháru. Lídrem týmu trenéra Dino Repeši je reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, podporují ho nejvíce David Pekárek, Petr Šafarčík a Dantez Walton. 

Naši basketbalisté jsou po pěti soutěžních výhrách v řadě, včetně dvou v Českém poháru, v dobrém rozpoložení. Sobotní zápas v Hradci Králové je sice stál více sil, než se čekalo, ale důležitá byla výhra.

S Pardubicemi to máme v této sezóně zatím 3 - 1, když poslední dva zápasy jsme vyhráli jak v KNBL v Pardubicích, tak v semifinále Českého poháru v Lounech. To nic nemění na tom, že Beksa je těžký soupeř. Naši basketbalisté budou muset podat stoprocentní a soustředěný výkon.  

"Čekají nás poslední tři utkání ve skupině A1, z toho dva doma. Ve středu se utkáme se semifinálovým soupeřem z Českého poháru. Pardubice hrají v užší rotaci, protože se potýkají se zraněním několika hráčů. Tým je výborně dirigován zkušeným Vyoralem a nebude to jednoduché utkání," uvědomuje si Petr Czudek.

Jan Švandrlík spoléhá i na fanoušky: "V A1 je každé utkání těžké a stejné to bude ve středu proti Pardubicím. Víme o co bojujeme a když nám pomohou diváci, tak to dokážeme."

Skvělé opavské publikum bude určitě opět tím pověstným šestým hráčem na palubovce. Všichni věří, že přijde velká návštěva, protože podporu fanoušků budou naši kluci určitě potřebovat.

Utkání 13. kola skupiny A1 KNBL BK Opava  - BK Pardubice se hraje ve středu 30.3.2022 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.