03. 04. 2022

Soupeř v kole A1/14/22: Sluneta Ústí nad Labem

V posledním zápase skupiny A1 hostíme Ústí nad Labem

První zmínky o basketbalu v tomto městě se datují do roku 1946. Poprvé ústečtí basketbalisté hráli v nejvyšší soutěži v sezóně 1993/94, kdy obsadili 7. místo, ale hned v té další sestoupili. Poslední postup do nejvyšší soutěže se konal v roce 2011, od té doby hraje Ústí NBL stále. 

Celkem odehrálo Ústí v nejvyšší soutěži 24 sezón. Nejlepším umístěním jsou zatím dvě šestá místa v sezónách 2013/14 a 2014/15. V minulém ročníku přešly Pandy přes předkolo play-off, ale ve čtvrtfinále podlehly Nymburku a skončily na osmém místě.

Po této sezóně odešli Hanes, Haymond, Rakočevič a Stegbauer, přišli naopak rozehrávač Jahmal Jones (Kanada), power forward Delvon Johnson (USA) a křídlo Tomáš Bohuslav. V říjnu ještě posílil Pandy Američan Brandon Alston. Jahmal Jones ale vydržel pouze do listopadu, nahradil ho jeho krajan Alejandro Kaleb Joseph.

Ani Brandon Alston ale už v Ústí nehraje, když po konci ve Slunetě v polovině února přešel do Kolína. Místo něho se v sestavě Pand objevil jeho krajan Delano Spencer. Tahouny týmu trenéra Jana Šotnara jsou hlavně Lamb Autrey, Delvon Johnson, Ladislav Pecka a Spencer Svejcar. 

Ústečtí jsou s bilancí 18 - 17 na 4. místě tabulky skupiny A1. Na záda jim ale šlape Kolín, který má stejně bodů, ale lepší vzájemnou bilanci. Proto budou chtít Pandy v Opavě uspět, neboť při porážce Kolína s Brnem by jim výhra zaručovala vytouženou 4. pozici před play-off. I   případné 5. místo by ale bylo nejlepším výsledkem Ústí v historii.

S Ústím to máme v této sezóně zatím 1 - 2, když zatím platilo okřídlené "můj dům, můj hrad". Věřme, že to bude platit i po pondělním večeru. Jednoduché to ale určitě nebude.

"Pondělní utkání rozhodne o tom, jestli půjdeme do play-off z druhého nebo třetího místa. Ústí hraje v poslední době velmi dobře, jeho hra je založena na dynamice amerických hráčů. Jsme favoritem a chceme tuto roli splnit," věří v úspěch Petr Czudek.

"Nymburk nás v sobotu vyškolil a tak si chceme v domácím prostředí napravit reputaci. Nebude to jednoduché, ale když zabojujeme, tak budeme po A1 na druhém místě a to je náš cíl," dodává Jakub Slavík

V Nymburku nám to v sobotu nevyšlo, ale pondělní zápas už je doslova bojem o všechno, takové malé play-off. Proto musí všichni podat nadstandartní výkon a to jak hráči na palubovce, tak i fanoušci v hledišti. Přijďte podpořit opavské hráče a vytvořte to pravé žluté peklo!

Zápas 14. kola nadstavby A1 BK Opava - Sluneta Ústí nad Labem se hraje v pondělí 4..4.2022 se začátkem v 18:00 hod.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.