16. 02. 2023

Soupeř v kole A1/4/23: BK KVIS Pardubice

Jen dva dny po Kolínu přivítáme na své palubovce celek Pardubic

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. V minulé sezóně patřila Pardubicím, stejně jako o rok předtím, 6. příčka, když ve čtvrtfinále podlehly v dramatiické sérii Brnu 3 - 4.

Po sezóně odešli z Pardubic Walton, Henry, Vranković, Vučković, Šundel, Tkadlec, Svojanovský, Kalný, Janů a Dvořák, do kádru Beksy se naopak hlásili centr Robert Rikič, power forwardi Mateo Čolak (oba Chorvatsko), Jan Štěrba, guard Adam Lukeš (18 let), power forwardi Matyáš Vrábel (18 let), Tomáš Novák, Jakub Novák (oba 19 let) a rozehrávač Josef Pluhař (17 let).

V lednu pak rozšířil sestavu Beksy zkušený americký rozehrávač Nick Neal (34 let, 183 cm), který má za sebou pestrou minulost. Hrával například v Gruzii, Polsku, Chorvatsku či Srbsku. Zatím největšími oporami týmu trenéra Dina Repeši jsou Tomáš Vyoral, Petr Šafarčík a Robert Rikić. 

Pardubice měly, stejně jako Kolín, odloženy zápasy prvních dvou kol, takže do nadstavby A1 vstoupily až ve 3. kole domácím zápasem s Ústím, který ovšem zvládly excelentně. Po suverénní výhře 90:74 utnuly vítěznou sérii Pand a mají tak prozatímní bilanci 14 výher a 9 porážek, což je řadí na 5. příčku tabulky skupiny A1.

Pardubice byly v této sezóně účastníkem Alpe Adria Cupu. Vyhrály sice svou skupinu, ale ve čtvrtfinále jim vystavili stopku Spišskí Rytieri. Ani do Final 4 Českého poháru se pardubičtí basketbalisté neprobojovali, když ve čtvrtfinále prohráli v Kolíně s Medvědy 76:87.

Čeká nás těžký soupeř, se kterým máme v této sezóně bilanci 0 - 2, když jsme po domácí prohře 75:82 neuspěli ani na palubovce Beksy (64:76). Naši basketbalisté se pokusí tuto bilanci změnit. Podají-li podobný výkon jako hlavně ve druhé čtvrtině zápasu s Kolínem, mohlo by se to podařit.

"Díky reprezentačnímu oknu, jdou utkání rychle za sebou. Pardubice včera dokázaly přerušit vítěznou sérii Ústí, my jsme přehráli Kolín. V pátek bude hodně záležet na tom, který z týmů dokáže lépe zregenerovat a kdo se potká s lepší zápasovou formou. Skupina A1 je hodně vyrovnaná a tak na každém výsledku enormně záleží," je si vědom důležitosti zápasu Petr Czudek.

Podobný názor má Filip Zbránek: "Konečně jsme téměř kompletní a tak můžeme hrát v širší rotaci, což se i projevilo proti Kolínu. Pardubice jsou jedním z top týmů, ale my hrajeme doma před našimi fanoušky a chceme před repre pauzou zaznamenat vítězství."

Opavští diváci jsou skvělí a poklonu jim skládají i soupeři, naposledy kolínský trenér Adam Konvalinka. Hráči se na jejich podporu spoléhají a jsou za ni vděční. Takže v pátek opět vytvořme v hledišti pověstné žluté peklo!

Zápas 4. kola skupiny A1 BK Opava - BK KVIS Pardubice se hraje již v pátek 17.2.2023, začíná se v 18:00 hod.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.