18. 02. 2022

Soupeř v kole A1/6/22: BK Pardubice

Dalším soupeřem Opavy v nadstavbě budou Pardubice

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. V minulé sezóně patřila Pardubicím 6. příčka, když ve čtvrtfinále podlehly Kolínu 0 - 3 na zápasy. 

Po sezóně odešli Burnett, Dunans, Slanina, Merešš, Škranc, Výcha, Čejka a Dvořák, svou kariéru ukončil Heřman. Posilami se naopak stali power forwardi Dantez Walton (USA) a Phil Henry (USA), křídlo David Pekárek a guard Petr Šafarčík. Na trenérskou lavičku nově usedl bývalý kouč USK Dino Repeša.

V lednu pak tým doplnil ještě chorvatský 213 cm vysoký pivot a rodák z americké Minnesoty Antonio Vranković, jehož posledním angažmá byla Cibona Záhřeb.  

Změna nastala také v zázemí klubu, když Beksa po 12 letech ukončila spolupráci se společností JIP. Název klubu tak bude znít pouze BK Pardubice.

Pardubice se netajily tím, že by chtěly vylepšit loňskou šestou příčku. V současnosti jsou na 4. místě nadstavbové skupiny A1, na níž vystřídaly po domácí výhře 76:57 nad USK Praha Královské Sokoly. V pátek tedy půjde o další souboj druhého týmu se čtvrtým.

Lídrem týmu trenéra Dino Repeši je reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, podporují ho nejvíce David Pekárek a Dantez Walton. Zapomínat nelze rovněž na již veterána Kamila Švrdlíka nebo Petra Šafarčíka, do týmu dobře zapadl také Antonio Vranković.

Naši basketbalisté jsou po šesti soutěžních výhrách v řadě v dobrém rozpoložení. Ve středu proti Hradci Králové se určitě nevydali ze všech sil, navíc se po zranění vrátil Radim Klečka a do své formy před potížím se zády se dostává také Kuba Slavík.

"Musíme zregenerovat a pořádně se připravit. Ve středu jsme dobře rozložili minuty, nikdo by neměl být tak moc unavený.  Tomáš Vyoral už se vrátil do sestavy, tak doufám, že ještě nebude mít takovou formu. Snad také něco trefíme a bude to před reprezentační pauzou úspěšný výlet se dvěma body na konci," řekl k nadcházejícímu zápasu Luděk Jurečka.

"Opava je druhý tým tabulky, takže je jasné, že půjde o velmi kvalitního a těžkého soupeře. Jsem ale přesvědčený o tom, že v takovém složení, v jakém teď jsme, ji můžeme znovu porazit, a to je také náš cíl. Hodně důležité bude, abychom do zápasu vstoupili co nejlépe, podobně jako se nám to podařilo ve středu proti USK Praha. Je potřeba začít maximálně koncentrovaně, hrát dostatečně agresivně, s velkou intenzitou na obou polovinách hřiště, a toto nás pak musí provázet po celé utkání," je zase názor pardubického pivota Phila Henryho.

Uvidíme, kdo bude mít pravdu po zápase, který se předehrává kvůli cestě Pardubic do Slovinska na nedělní utkání Alpe Adria Cupu. 

Zápas 6. kola skupiny A1 KNBL 2021/22 BK Pardubice - BK Opava se hraje v pátek 18.2.2022 se začátkem v 17:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.