04. 03. 2022

Soupeř v kole A1/8/22: ČEZ Basketball Nymburk

Druhou polovinu nadstavbové skupiny A1 zahájíme soubojem s úřadujícím mistrem

Začátky basketbalu v Nymburku se datují do roku 1929 a do šedesátých let se zde hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Po vstupu bratří Janstů se ale tento celek rychle dostal do nejvyšší soutěže.

Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 17 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 13 výher v Českém poháru.  

Po další vítězné sezóně 2020/21 opustila Nymburk pětice Dalton, Obasohan, Zimmerman, Prewitt a Šafarčík, místo kterých do týmu přišli křídelník František Váňa, australský pivot Gorjok Gak, americký forward Demetre Rivers a jeho krajan na rozehru Sterling Gibbs. 

Odešel i úspěšný trenér Oren Amiel, taktovku převzal jeho dosavadní asistent Aleksander Sekulić. Postupem času se v Nymburce objevil také americký rozehrávač Colbey Ross, odešel naopak pivot Hunter Mickelson, který zamířil do Brna. Své působení ukončil také Demetre Rivers, na počátku roku 2022 přišel naopak americký pivot Logan Routt.

Nymburk opět suverénně vede českou ligu, když zatím prohrál pouze jednou a to právě v Opavě, kde jsme 13.11.2021 zvítězili 100:98. Bilance Nymburku v KNBL je tak 27 - 1. Nymburk i letos hrál Ligu mistrů. Tentokrát ale neuspěl jako v jiných sezónách a jeho účinkování skončilo už v základní skupině.

V nabitém nymburském kádru vynikají především Jerrick Harding a Colbey Ross. Z českých hráčů si vede nejlépe excelentní trojkař (úspěšnost 56 %) Lukáš Palyza, který je momentálně mimo hru.
 
Že na naše basketbalisty čeká těžký zápas, to je jasné každému. Hodně bude rozhodovat také domácí prostředí a fanoušci v hledišti. Toho jsou si pochopitelně vědomi v Opavě všichni.
 
"Výkonem a výsledkem v Ústí, jsme chtěli pozvat diváky na Nymburk. Místo toho jsme si ušili z ostudy kabát. Musíme rychle na utkání v Ústí zapomenout a odehrát úplně jiný zápas proti nejsilnějšímu týmu v lize. Doufám, že bude plná hala a požene nás k výbornému výkonu a výsledku," řekl k utkání Petr Czudek.

Podobně jako trenér hovořil i Martin Gniadek: "V Ústí jsme chvílemi vypadali jako vyplašení dorostenci. Bohužel jsme opět, po delší pauze v soutěži, nedokázali na severu Čech vyhrát. V neděli musíme zabrat, aby si nás soupeř nenamazal na chleba. Věřím, že doma podáme s vydatnou pomocí diváků mnohem lepší výkon."

Do zápasu určitě nenastoupí Kryštof Kavan a Jirka Štěpánek, otazníky visí nad Kubou Slavíkem (záda) a Radimem Klečkou (třísla). Bohužel si v Ústí přivodil svalové zranění také Kuba Šiřina a i jeho start je velmi nejistý.

O to více potřebují naši basketbalisté podporu fanoušků. Přijďte všichni podpořit svůj tým!

Utkání 8. kola nadstavbové skupiny A1 BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk se hraje v neděli 6.3.2022, začátek zápasu je v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.