08. 03. 2022

Soupeř v kole A1/9/22: Basket Brno

Po souboji s lídrem tabulky na nás čeká tým na třetí příčce. Hostíme Brno

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat celek Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým jde výkonnostně vzhůru, čemž svědčí to, že v minulé sezóně skončilo Brno na čtvrté příčce, když v boji o bronz podlehlo Kolínu.

Po této úspěšné sezóně opustili Brno Georgiev, Blake, Aapeli, Farský, Nehyba, Jokl a Musil, kariéru ukončil rozehrávač Kozina.  Do týmu naopak přišli rozehrávač Roman Marko (Slovensko), power forwardi Hunter Mickelson (USA) a Richard Körner (Slovensko), křídla Rashad Madden (USA) a sedmnáctiletí Matěj Dáňa, Matěj Rychtecký, Šimon Svoboda a Adam Husták. 

Koncem ledna pak tým posílil kanadský pivot Danilo Djuricic, který hrál dosud na univerzitách a pro kterého je to jeho první profesionální smlouva. Reprezentoval také Kanadu na mládežnických šampionátech a je držitelem zlaté medaile z MS U19 z roku 2017.

Brno je zatím na 3. místě skupiny A1, když má bilanci 20 výher a 10 porážek. V nadstavbě se brněnským basketbalistům daří, když prohráli pouze s Nymburkem a Opavou. Po čtvrtfinálové výhře nad Kolínem se také probojovali do Final 4 Českého poháru. Brněnští také úspěšně hrají Severoevropskou ligu, v níž se rovněž probojovali do Final 4. K hlavním oporám celku trenéra Lubomíra Růžičky patří Rashad Madden, Hunter Mickelson, Viktor Půlpán, Roman Marko a Šimon Puršl.

Naši kluci v neděli dlouho vzdorovali mistrovskému Nymburku, ale teď musí v hlavách "přešaltovat" na boj o udržení druhého místa a tím lepšího nasazení do play-off. Naší výhodou je, že v této sezóně to s Brnem máme 3 - 0, když se nám podařilo vyhrát nejen doma, ale také dvakrát na brněnské palubovce.

"Ve středu hrajeme s Brnem o druhé místo v tabulce. Zatím jsme Brno v této sezóně třikrát porazili, ale není to obraz síly obou celků. Brno hraje zejména teď v nadstavbě velmi dobře a hodně sebevědomě. Doufám, že přijdou divácí v hojném počtu a vytvoří nám podobnou atmosféru jako v sobotu proti Nymburku, kdy byli našim šestým hráčem," varuje ale před přehnaným optimismem Petr Czudek.

Stejně jako trenér spoléhá i Larry Jurečka na fanoušky: "Pokud chceme udržet druhé místo, musíme vyhrát. Se stejným záměrem přijede i soupeř. Bude jen na nás, abychom podali stejně nadšený a bojovný výkon jako v sobotu proti Nymburku. Věřím, že nás diváci poženou dopředu."

V našem táboře visí otazník nad startem Radima Klečky, který stále laboruje s poraněným tříslem, určitě nenastoupí rekonvalescenti Kryštof Kavan a Jiří Štěpánek. Ostatní by měli být připraveni.

Určitě bude připraven i šestý hráč na palubovce, tedy skvělí opavští diváci. Přijďte opět podpořit opavské basketbalisty ve velmi důležitém utkání o udržení druhého místa v tabulce!

Zápas 9. kola skupiny A1 BK Opava - Basket Brno se hraje ve středu 9.3.2022 se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.