27. 08. 2019

Soustředění U15 a U17

Příprava všech kategorií opavského basketbalu je v plném proudu a výjimkou nejsou ani chlapci U15 a U17.

Příprava všech kategorií opavského basketbalu je v plném proudu a výjimkou nejsou ani chlapci U15 a U17.

Jak mě informoval Kamil Ihring, proběhlo soustředění těchto týmů od 22.8. do 25.8. v Chlebičově. Akci vedli trenéři Radovan Filip, Petr Valeček, Viktor Cvek, Kamil Ihring, David Klapetek a Marcel Faul. Na srazu se trenérům hlásilo 36 kluků a po přesunu na kolech do Chlebičova ihned začala první tréninková fáze na palubovce. 

Na pátek a sobotu byly naplánovány tři fáze tréninků, v neděli dvě a návrat domů. Kluci přistoupili k tréninkům zodpovědně, bylo na nich vidět úsilí, s jakým k naplánovaným činnostem přistupovali. V sobotu večer trenéři vzhledem k velké únavě změnili plán, v neděli proběhl dopoledne jeden uvolňovací trénink a po obědě se jelo domů. Celá akce se vydařila, počasí přálo a všichni přežili bez zdravotních problémů.

"Velký dík patří paní starostce Chlebičova Ing Zuzaně Kašné, která umožnila využití sportovních zařízení obce a velké poděkování patří také manželům Hudečkovým, kteří se ve své restauraci Slezská Siesta postarali o výborné jídlo po celou dobu soustředění," zdůraznil na závěr Kamil Ihring.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.