10. 11. 2018

Sovy nám daly lekci

Na náš tým dolehla únava z náročného programu. V sobotu večer výběr kouče Petra Czudka prohrál na domácí palubovce s pražským USK.

Na náš tým dolehla únava z náročného programu. V sobotu večer výběr kouče Petra Czudka prohrál na domácí palubovce s pražským USK 63:74.

Tento duel Opavským nesedl. Pražané šli do vedení. Na konci první čtvrtiny to bylo po dvou trojkách Mareše o šest bodů. Ve druhém hracím období byl náskok Pražanů ještě větší. Domácí na kolena nepadli. Udělali dvanáctibodovou šňůru a vypadalo to, že dostávají střetnutí pod svou kontrolu. „Nakopli jsme se, ale našemu výkonu chyběla jiskra. Balon nás tolik neposlouchal,“ přiznal křídelník BK Opava Václav Bujnoch.

Pražané vycítili, že mohou v Opavě uspět a podle toho to na palubovce taky vypadalo. „Nešlo nám, to nebyli jsme schopni soupeře překvapit ani v obraně, ani v útoku,“ přiznal opavský basketbalista. „Bohužel zápas jsme nezvládli, je to škoda. Doma bychom ztrácet neměli,“ konstatoval Václav Bujnoch, který nebyl spokojen ani svým osobním výkonem. „Nastoupil jsem po pauze, cítil jsem, že mi chybí zápasová praxe,“ přiznal.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava - USK Praha 63:74 (14:20, 33:37, 49:54)

Body: Gniadek 13, Zbránek 10, Šiřina 8, Bujnoch 6, Klečka, Kvapil, Kouřil po 5, Jurečka, Slavík po 4, Švandrlík 3 – Mareš 16, Sehnal, Křivánek po 14, Aplebby, Vukosavljevič po 10, Whack 5, Tůma 3, Štěrba 2. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Karafiát. TH: 10/19:5/8. Trojky: 9:11. Doskoky: 42:42. Fauly: 18:21. Diváci: 688.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.