• BK Opava
  • Novinky
  • Starší minižáci třetí na mezinárodním turnaji v Katovicích

  28. 11. 2017

Starší minižáci třetí na mezinárodním turnaji v Katovicích

Ve dnech 24.-26.11.2017 se starší minižáci BK Opava představili na mezinárodním turnaji v Katovicích.

Ve dnech 24.-26.11.2017 se starší minižáci BK Opava představili na mezinárodním turnaji v Katovicích, kde obsadili konečné třetí místo.

Turnaj začali v pátek nešťastnou porážkou o 5 bodů s týmem Dabrowa Górnicza. Smůlu z prvního zápasu si vybrali zpět ve druhém zápase se Zielonou Gorou, který vyhráli o 2 body. V zápase o postup do semifinále nedali šanci týmu z Varšavy a právem se těšili na souboj s domácími. Bohužel v semifinále vydrželi s domácími pouze tři čtvrtiny, a to bylo málo. V posledním zápase kluci z Opavy oplatili porážku týmu Dabrowa Górnicza a radovali se ze zasloužené medaile.

Do all-star výběru turnaje byl zvolen opavský Petr Arendarčík, nejlepším hráčem opavského týmu na turnaji byl vyhlášen Kamil Hrbáč. Pochvalu si ale zaslouží celý tým za předvedenou hru. Turnaj splnil očekávání trenérů a klukům ukázal, že jejich kolektivní hra se může měřit i s těmi nejlepšími v Polsku. 

Foto – spodní řada zleva: Jakub Rajčan, Jan Matýsek, Daniel Kudela, Lukáš Scholz, Kamil Hrbáč, Michal Rabinský, Jáchym Henzl.
Horní řada zleva: Petra Cveková, Jan Křesťan, Jakub Černý, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Kryštof Svoboda, Eduard Myšák, Viktor Cvek
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.