09. 05. 2018

Starší minižáci vícemistry republiky!

Velkého úspěchu dosáhli o víkendu starší minižáci při republikovém mistrovství v Praze, když získali stříbrné medaile.

Velkého úspěchu dosáhli o víkendu starší minižáci při republikovém mistrovství v Praze, když získali stříbrné medaile. 

Tým ročníku 2005, který se vůbec poprvé dostal mezi nejlepších 12 týmů v republice, odjížděl na turnaj s velkým nadšením a chutí ukázat, že se na turnaj probojoval právem. Ve skupině nejprve kluci narazili na soupeře z Kroměříže, kdy zpočátku bojovali s nervozitou, ale nakonec zejména bojovností zápas zlomili a zvítězili. V zápase o vítězství ve skupině pak nedali šanci týmu Sparty, kdy k bojovnosti již přidali také basketbalové věci a suverénně ovládli skupinu B.

Ve čtvrtfinále čekali staří známí z Litomyšle, a tak kluci věděli, co je čeká a zápas s přehledem zvládli a postoupili do bojů o medaile. V semifinále kluci z Opavy narazili na rivaly z Ústí nad Labem. V tomto zápase kluci prodali vše, co umí a takřka bezchybným představením si zajistili místo v zápas o titul. V něm ovšem narazili na zkušený tým NH Ostrava, který zcela po zásluze zvítězil. Kluky přepadla nervozita, která opadla až 4 minuty před koncem, a to na vítězství nemohlo stačit. 

Výkony celého týmu, ale také jednotlivců nezůstaly bez povšimnutí pořadatelů, kdy se do nejlepší pětky turnaje dostali dva zástupci našeho týmu, a to Eda Myšák a Vojta Kadaňka.

Celkově ale výkony kluků nejen na turnaji, ale i v průběhu celé sezóny zaslouží velkou pochvalu, kdy je zdobila bojovnost a zejména týmovost. Celému turnaji chyběla pouze trešinka na dortu v podobě zlaté medaile, ale s podobným přístupem, bojovností a týmovým basketem budou mít kluci v dalších letech možnost si Národní finále zopakovat a tentokrát stát v posledním zápase na vítězné straně...

Jsme přesvědčeni, že si turnaj kluci užili, dodal jim potřebné sebevědomí a zkušenosti, které budou moci v nadcházejících sezónách zúročit.

Na tomto místě je také třeba poděkovat rodinným příslušníkům, kteří i v Praze klukům vytvořili domácí prostředí a neúnavně povzbuzovali tak, jak je v Opavě zvykem. I díky nim výkony kluků rostly. 

Těšíme se na spolupráci s klukama i v nadcházející sezóně a věříme, že se nejen zúčastníme mistrovství republiky, ale hlavně, že je basket bude bavit i nadále a možná ještě víc. 

Cvekovi (trenéři)

Tým U13 v sezóně 2017/1018

Michael Rabinský, Hynek Adamec, Lukáš Scholz, Jakub Rajčan, Jan Matýsek, Daniel Kudela, Kryštof Svoboda, Matěj Kramoliš, Kamil Hrbáč, Eda Myšák, Jan Křesťan, Jáchym Henzl, Jakub Černý, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Alex Čandas, Ondřej Slanina, Jonáš Salich, Jiří Šulák, Jakub Granzer, Matyáš Pierník

Výsledky

BK Opava - TJ Slavia Kroměříž 63:43
Body Opavy: Arendarčík 15, Kramoliš 10, Myšák 7, Scholz 6, Kadaňka 5, Henzl, Matýsek a Křesťan po 4, Hrbáč, Černý, Kudela a Rajčan po 2.

BK Opava - BA Sparta 76:51
body Opavy: Arendarčík 15, Henzl a Myšák po 11, Čandas 10, Hrbáč 9, Kramoliš 6, Kadaňka 5, Scholz 4, Matýsek 2, Kudela a Křesťan po 1.

BK Opava - Adfors Litomyšl 52:36
body Opavy: Henzl 13, Myšák 9, Hrbáč 7, Matýsek, Kadaňka a Kramoliš po 6, Křesťan a Arendarčík po 2, Scholz 1.

BK Opava - Sluneta Ústí nad Labem 64:28
body Opavy: Kramoliš 13, Myšák a Křesťan po 8, Scholz 7, Kadaňka 6, Kudela 5, Arendarčík, Hrbáč a Henzl po 4, Čandas a Adamec po 2, Rajčan 1.

BK Opava - NH Ostrava 28:40
body Opavy: Kadaňka 8, Kudela 5, Myšák, Svoboda a Hrbáč po 3, Černý a Kramoliš po 2, Matýsek a Henzl po 1.
 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.